Büyükakın, "Kocaeli, küresel ölçekte daha yukarılara çıkacak"

Tarım Kredi Kooperatifi Sakarya Bölge Müdürü Fırat Sungur, Kocaeli Hurdacılar Dernek Başkanı Mustafa Nebili ve Kocaeli İli Süs Bitkileri Üreticileri Birliği Başkanı Celal Ürgün Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ı ziyaret etti.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Tarım Kredi Kooperatifi Sakarya Bölge Müdürü Fırat Sungur, Kocaeli Hurdacılar Dernek Başkanı Mustafa Nebili ve Kocaeli İli Süs Bitkileri Üreticileri Birliği Başkanı Celal Ürgün ve yönetimini makamında ağırladı. ilimizin olanakları çerçevesinde değerlendirme yapan Büyükakın, "Kocaeli, bölgesel ve küresel ölçekte altyapı, ulaşım ve nitelikli insan kaynağı akışı konusunda daha yukarılara çıkacak" dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Tarıma ve çiftçiye verdiği desteklerden dolayı Büyükakın'a teşekkür eden Tarım Kredi Kooperatifi Sakarya Bölge Müdürü Fırat Sungur, tarım ve hayvancılığı geliştirmeye yönelik çiftçilere verilen yüzde 50 hibeli tohumların çok önemli olduğunu belirtti. Başkan Büyükakın’ın, “Bizim sadık yârimiz topraktır” vurgusunun kendileri açısından çok önemli olduğunu söyleyen Sungur, “Tarım, ülkemiz için gelecektir. Büyükşehir Belediyesi’nin tarıma ve hayvancılığa verdiği destekler için bir kez daha sizlere teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

 "ÇALIŞMALARI SÜRDÜRÜYORUZ"

Kocaeli'de sulama konusunda yeni adımlar atacaklarını Tarım Kredi Kooperatifi yetkililerine de ifade eden Başkan Büyükakın, “Vatandaşlarımızın memnuniyetini ve mutluluğunu sağlama konusunda büyük adımlar atıyoruz. Organik tarımı teşvik etmede hep birlikte çalışmalıyız. Coğrafi işaretli ürünlerin çoğalması ve ata tohumla üretilmiş ürünlerin yetiştirilmesi için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeliyiz. Kocaeli, bölgesel ve küresel ölçekte altyapı, ulaşım ve nitelikli insan kaynağı akışı konusunda daha yukarlara çıkacak. Bunun için çok çalışıyoruz” dedi.

"İHRAÇ EDEN BİRLİK"

Kocaeli İli Süs Bitkileri Üreticileri Birliği Başkanı Celal Ürgün, "Asıl amacımız sektörel bazda mesleki faaliyetlerin geliştirilmesi için kurs ve seminerler düzenleyerek sektörün en büyük sıkıntısı olan ara elaman yetiştirmektir. Üretilen tüm bitkilerin gerçek piyasa fiyatıyla satılması ithal eden değil ihraç eden bir birlik konumuna gelmesini sağlamaktır” şeklinde konuştu.

17 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?