KİHMED’de Küçükkeskin dönemi

Kocaeli İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği'nin (KİHMED) 15’inci Olağan Genel Kurulu'nda, 2 dönemdir başkanlık görevini yürüten Sabahattin Yamak, görevi Ali Küçükkeskin’e devretti

Kocaeli İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği'nin ( KİHMED) 15’inci olağan genel kurulu Uluslararası Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirildi. 225 üyenin oy kullanma hakkı bulunan kongrede iki dönemdir KİHMED başkanlığını yürüten Sabahattin Yamak, yeni dönem için tekrar aday olmadı. Kongrede Yamak’ın yönetiminde yer alan, aynı zamanda Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı olan Ali Küçükkeskin rakipsiz girdi. KİHMED üyeleri kongrede 50 kişilik yeni yönetim kurulunu belirledi.

YOĞUN KATILIM

Kongreye ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Kanber Çal, AK Parti Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, SP İl Başkanı Zafer Mutlu, BBP İl Başkanı Remzi Kaya, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, SP Yatırım ve Kalkınma Başkanı Sinan Ejderoğlu, ÖNDER eski genel başkanı Halit Bekiroğlu, kentimizde faaliyet gösteren STK’ların temsilcileri ve çok sayıda KİHMED üyesi vatandaş katıldı.

“İZ BIRAKTIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ”

Programda konuşan Sabahattin Yamak, “Bugün bayrağı Ali kardeşimize devrediyoruz. KİHMED 1987 yılında kurulan bir dernek. KİHMED köklü bir kurum.  KİHMED, bu vizyonla kentimize ve camiamıza katkılar sunmaya devam edecektir. Dava arkadaşlarımızla biz iz bıraktığımızı düşünüyoruz. Göreve geldiğimizde bu mirası biraz daha ileriye götüreceğiz demiştik. Bunu başardığımıza inanıyoruz. Ali başkan da liyakatli bir kadroyla bayrağı daha da ileriye taşıyacaktır” dedi.

"İNSANIZ, EKSİĞİMİZ VARDIR"

Devamında Yamak, “Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyorum. Ben Büyükşehir Belediyesi çalışanıyım. Hep yolumuzu açtılar, kolaylıklar sağladılar. Son bir teşekkürü muhterem eşim ve anneme babama ediyorum. İnsanız, eksiğimiz vardır. Bütün arkadaşlarımızla birlikte ne yaptıysak Allah rızası için yaptık” ifadelerini kullandı.

"HER ZAMAN YANINDAYIZ"

Yamak’ın ardından kürsüye gelen ÖNDER Genel Başkanı Kanber Çal, “Sebahattin Başkanın çalışmalarına şahidiz, Allah ondan razı olsun. KİHMED Türkiye’ye örnek olarak gösterdiğimiz bir organizasyon. Yaptıkları çalışmalar çok anlamlı ve önemli. Biz camia olarak görevleri zirvede ve yerinde bırakmak konusunda güzel bir örnek gösteriyoruz. Biz Ali başkanı da yakından tanıyoruz. Kocaeli’deki imam hatip davasını yakinen takip etmeye devam edeceğiz. 13 Ekim aslında İmam Hatiplerin kurulduğu gün. Biz eğitim camiasında dini değerleri önceleyen gençleri yetiştirmeye gayret ediyoruz. Önümüzdeki dönem hayırlar getirsin. Ali başkanın her zaman yanındayız” diye konuştu.

“İMAM HATİP NESLİ DURUŞUNU GÖSTERDİ”

ÖNDER Genel Başkanı Kanber Çal’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Sabahattin başkanın yaptığı güzel işlere şahidiz. Ali bey de güzel işlere imza atacaktır. Burnumuzun dibinde bir tarih yazılıyor. Bir çiçekle bahar gelmez ama o çiçek baharın habercisidir. Ordumuzun yaptığı işler bu coğrafyada 100 yıldır yapılanların yeniden şekillenmesi vesile olacak işlerdir. Cetvellerle sınırlar çizilirken insanlar yanlış işlerle uğraşıyorlardı. Vatan söz konusu olunca milletimiz bir olmayı bilen aziz bir millet. Tarihin akışını yaptığımız hamlelerde değiştireceğiz. Emperyalizmin oyunlarına fırsat vermeyeceğiz. İmam hatip nesli de duruşunu göstermektedir” dedi.

"YENİ BAŞKAN DAHA İLERİ TAŞIYACAK"

AK Parti Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ise, “Sabahattin kardeşim 5 yıldır görevde. 5 yıllık dönemde ülkemiz nice dar boğazlardan geçti. Bu dönemde karşılaştığımız güçlüklere karşı en büyük gücümüz milletimizin ortaya koyduğu tavır oldu. STK’larımız da her badirede çıkış kapılarını aradı. KİHMED de Kocaeli’de bu görevin hakkını verdi. Yeni göreve gelen arkadaşlar bayrağı daha ileri noktaya taşıyacaktır. Bundan şüphemiz yok. İmam hatip okullarında fiziki şartlar itibariyle bir sıkıntı yok ama velilerin imam hatip okullarımızı seçme konusunda ciddi sıkıntılarımız var. Yüklendiğimiz yük büyük. 7 düvelle mücadele eden bir ülkeyiz” şeklinde konuştu.

"EHLİYET VE LİYAKATLİ GENÇLER"

Genel Kurulda konuşan KİHMED’in yeni başkanı Ali Küçükkeskin, “Genel kurulumuz camiamız için hayırlı olsun. KİHMED ile tanıştığım günden bu yana çeşitli görevlerde bulundum. Öncü bir nesil yetiştirmek adına Öncüspor’u kurduk. Birçok branşta başarılara imza attık. Şimdi yeni bir görevi omuzluyoruz. Bize emanet edilen görevi yerine getirmeye çalışacağız. Kuruluşundan bu güne  kadar çaba sarf eden KİHMED bundan sonra da Ehliyet ve Liyakatli gençler için çalışmalarına devam ettirecektir. Ulaştığımız her gence hak ettiği değeri vereceğiz” dedi.

KÜÇÜKKESKİN'İN YÖNETİMİ

Ali Küçükkeskin, Abdulkadir Akkuzu, Adem Engin, Adem Özgüneş, Ahmet Dinçay, Batuhan Özmen, Bülent Güneş, Cafer Bilal Solakoğlu, Cemal Temel, Çetin Yıldız, Ebubekir Hakan, Emre Elgin, Ensar Yılmaz, Ercan Bayrak, Ercan Tezcan, Fatih Özkaraaslan, Fatih Solakoğlu, Hakan Kılıç, Hüseyin Parlak, İbrahim Ethem Akbuğa, İbrahim Tosuner, İbrahim Yılmaz, Kasım Yıldırım, Kemalettin Zorlu, Mahmut Kıldize, Mehmet Erenoğlu, Mehmet Şişman, Muhammed Mehmet Uzun, Muhammed Derda Karaaslan, Murat Batmaz, Mustafa Süleyman Avaz, Mümin Kozan, Mürsel Kocatahtacı, Müzeyyen Ocaklı, Naci Kazak, Oğuzhan Türkmen, Ramazan Doğan, Recep Gülcan, Refik Göğercin, Resul Temel, Rıfat Enes Özdemir, Selçuk Çalık, Selim Fındık, Seyfullah Özer, Suat Yelkovan, Suut Cici, Şinasi Özer, Ukbe Bedir Karaaslan, Yunus Emre Yılmaz, Yusuf Yüksel, Ziyaülhak Sarıgül.

13 Ekim 2019 Kocaeli/ İzmit- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?