10 Ekim’de Ankara katliamında yaşamını yitirenler anıldı

Kocaeli'de KESK, TMMOB, TTB, DİSK'in çağrısıyla Ankara Katliamı’nın yıl dönümünde bir araya gelindi. Açıklamaya sendika ve meslek örgütlerinin dışında EMEP, Halkevleri, HDP, CHP, TKP, Dersimliler Derneği üye ve yöneticileride katıldı. Açıklamayı kitle adına TÜMBEL-SEN şube başkanı Erdal Karakuş okudu.

Diren Çelik
Diren Çelik Tüm Haberleri

Diren Çelik-

4 yıl önce, ülkeyi yaşanmaz hale getiren çatışma ortamının sona erdirilmesi ve barışın tesis edilmesi için Ankara’ya çağrı yaptıklarını söyleyen Karakuş, “ 10 Ekim 2015 sabahında Ankara’da yürekleri sevgi, gözlerinde gülücük, dillerinde barış türküleri olan on binlerce insan kardeşçe yan yana bulunuyordu. O karanlık dönemde hepimize umut veren bu coşkulu birliktelik saat 10’u 4 geçe birbiri ardına patlayan iki bomba ile kana bulandı” dedi

ADALET TECELLİ ETMEDİ

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında 10 Ekim Davası’nın karara bağlandığını ve 9 kişi hakkında 101 kez ağırlaştırılmış müebbet cezası verildiğini ifade eden Karakuş, “3 yıldır katıldığımız her duruşmada, katliamda ihmali olan kamu görevlilerinin ve sorumlulukları bulunan siyasetçilerin de yargılanması gerektiğini dile getirdik. Ne yazık ki mahkeme bu doğrultuda cesur bir adım atmadı ve bu eksik karar sonucunda kamuoyu vicdanında adalet tecelli etmedi” diye konuştu. Eşitlik, özgürlük, demokrasi, ve barış mücadelesinin yitirilen insanların en büyük emaneti olduğunu söyleyen TümBel-Sen şube başkanı Erdal Karakuş “ Bizler bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada bu doğrultuda kararlı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Kaybettiklerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız” diye konuştu. Açıklamanın ardından üzerinde Ankara Katliamında yaşamını yitirenlerin fotoğraflarının bulunduğu pankarta karanfiller bırakıldı.

11 Ekim 2019 Kocaeli/ İzmit- Gündem

Muhabir Diren Çelik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.



Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?