Allah beni seçti diyerek dolandıran sahte peygamber yakalandı

Kocaeli’de kendisini ‘peygamber’ gibi sıfatlarla tanıtan ‘Rafet Efendi’ kod adlı Şaban Özdil’n yapılanmasına yönelik operasyonda 14 kişi gözaltına alındı.

Uzunçiftlik’te yaşayan 50 yaşındaki İsmail Kurt’un oğlu 23 yaşındaki Şamil Tayyip Kurt iddialara göre kendini peygamber ilan eden Rafet isimli şahsın etkisine girerek evinden uzaklaştı. Uzunçiftlik Ataevler Mahallesi’nde yaşayan Kurt ailesinin sorunları bundan bir buçuk ay önce başladı.  Baba İsmail Kurt’un iddialarına göre oğlu Şamil Tayyip Kurt çalıştığı ambalaj şirketindeki güvenlik görevlisi R. tarafından sohbetlere götürülmeye başlandı. Tayyip Kurt sohbetlere gitmeye başladıktan sonra ailesinden kopmaya başladı. Rafet Efendi denilen şahsın sohbetlerine gitmeye devam eden Tayyip Kurt, bir süre sonra Rafet Efendi’nin ‘Paranızı verin temizlenin’ sözlerinin ardından biriktirdiği 50 bin lirayı verdi.

‘HAC AVAM TABAKA İÇİN’

Durumu öğrenen baba İsmail Kurt, önce oğlunu uyarmasına rağmen ikna edemedi. Ardından Rafet Efendi olarak anılan şahısla telefon konuşması yaparak, yaptığının yanlış olduğunu belirtti. Telefon konuşmasında Rafet isimli şahsın, “Allah beni seçti, bana hac vazifesi yok, ben miraç yaptım.” sözlerini kullandığını belirten İsmail Kurt, devamında Rafet adlı şahsın, “Hac avam tabaka içindir ben miraç yaptım hac yapmama gerek yok. Ben Hızır ile konuşuyorum” dediğini ifade etti. Baba bu konuşmaları oğluna dinletirken oğlu Şamil Tayyip Kurt kendi kararı olduğunu belirterek Rafet isimli şahsı haklı buldu. Alınan paraların nereye gittiğini sorduğunu belirten Kurt, “Bu paralar bizler için önemli değildir. Şamil gibi paralarını veren, düğününde takılan tüm altınları getirip bırakan kardeşlerimiz var” cevabı aldığını söyledi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Oğlu Şamil Tayyip Kurt’u ‘Rafet Efendinin’ tarikatına kaybetme tehlikesi yaşadığını ifade eden İsmail Kurt, “Bunlar yüzünden oğlum evden kopacak. Elinde avucunda ne varsa bunlara veriyor, 50 bin lirasını verdi yetmedi her ay maaşını bunlara veriyor. Kurtaramıyorum oğlumu bu adamların elinden, her hafta farklı bir evde toplanıyorlar .Savcılığa giderek suç duyurusunda bulundum. Dosya Ankara’ya gönderildi” ifadelerini kullanarak, yetkililerden yardım beklediğini söylemişti.

OĞLU BABASINI YALANLAMIŞTI

Uzunçiftlik’te yaşayan İsmail Kurt, 23 yaşındaki oğlunun, kendisini peygamber ilan eden birinin etkisinde kaldığını ve dolandırıldığını iddia ederek şahıstan davacı olmuştu. O şahıs ve İsmail Kurt’un oğlu gazetemize gelerek dolandırma ve peygamberlik olayının gerçek olmadığını ifade etti.

GÖZALTINDALAR

Yapılan tespitlere göre grup üyeleri kendilerini bu yapıdan çıkarmak isteyen ailelerine “Onlar bana cenneti vaat ediyor, siz edebilir misiniz?” diye itiraz ediyordu. Düzenlenen operasyonla gözaltına alınan ve aralarında Özdil’in de olduğu 14 zanlı, ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’ ve ‘nitelikli dolandırıcılık’ ile suçlanıyor.

https://www.bizimyaka.com/haber/3085327/yalanci-peygamber-oglunu-dolandirmis

10 Ekim 2019 Kocaeli/ İzmit- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?