Barış Pınarı için her türlü eylem yasak

Kocaeli Valiliği, “Barış Pınarı Harekatı”nı protesto etmek amacıyla yapılacak her türlü eylem ve etkinliklerin yasaklandığını basın açıklamasıyla duyurdu

Önceki gün Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlattığı “ Barış Pınarı Harekatı” ile ilgili Valilikten açıklama geldi. Valiliğin açıklamasında, Barış Pınarı Harekatı'nı protesto etmek amacıyla yapılacak her türlü eylem ve etkinliklerin yasaklandığını duyurdu.

Açıklamada Kocaeli Valiliği, "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından başlatılan “Barış Pınarı Harekatı”na yönelik protesto amaçlı Sivil Toplum Kuruluşları, şahıs, gruplar tarafından eylem/etkinliklerin düzenlenebileceği ve bu sebeple karşıt grupların karşı karşıya gelmesi neticesinde müessif olayların yaşanabileceği değerlendirilmektedir" dedi.

 

"KAMU DÜZENİNİN BOZULMAMASI İÇİN"

Devamında, "Kamu düzeninin ve kamu güvenliğinin bozulacağına yönelik ciddi duyumların alınması sebebiyle, sivil toplum kuruluşlarının kendi binalarında, kendi personel ve üyelerine yönelik yapacağı toplantılar ile devlet kurum ve kuruluşlarının program ve etkinlikleri, resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar ile bu kurumların düzenleyeceği gelenek ve göreneklere göre yapacakları programlar, spor faaliyetlerle bilimsel, ticari ve ekonomik amaçlarla yapılan toplantılar hariç olmak üzere her türlü eylemin yapılması yasaktır" ifadeleri yer aldı.

 

"OLUR EMRİ İLE YASAKLANMIŞTIR"

Valilik, "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından başlatılan “Barış Pınarı Harekatı”nı  protesto etmek amacıyla ilimiz genelinde gerçekleştirilebilecek, açık ve kapalı yer toplantıları, yürüyüş, basın açıklaması,  oturma eylemi, stant açma, çadır kurma, bildiri dağıtma, vb. eylem/etkinlikler ile bu eyleme destek vermek amacıyla eylem ve etkinlik düzenlemek için gelen araçların ve şahısların ilimiz sınırlarına girişlerinin, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince engellenmesi, ayrıca 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 7. ve 17. Maddeleri hükmü gereğince belirtilen konuların devamı niteliğindeki her türlü eylem ve etkinliklerin  Kocaeli İl sınırları içerisinde 10/10/2019 günü saat:00.01’den 24/10/2019 günü saat:00.00’a kadar (15) gün süre ile Valilik Makamı’nın 09/10/2019 tarih ve 2227 sayılı Olur Emri ile yasaklanmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" açıklaması yaptı.

10 Ekim 2019 - Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?