ATİK yeni binasına taşındı

Geçtiğimiz hafta Başiskele Karadenizliler Mahallesi’ndeki yeni binasına taşınan Atılımcı İş Adamları Derneği’nin (ATİK) Başkanı Yasin Akyol, açılış töreninden önce basın mensuplarının ağırlayarak “Burası ticaret odaklı değil, önceliğimiz dostluktur. Yeni binamızı kentimizin insanlarına da armağan etmek istiyoruz” dedi

Pınar GÜL TARHAN

Daha önce İzmit Haldız İş Merkezi’nin bulunduğu binada faaliyetlerini sürdüren Atılımcı İş Adamları Derneği (ATİK), yaklaşık bir hafta önce Başiskele Karadenizliler Mahallesi D-130 Karayolu Caddesi No: 244 adresindeki yeni binalarına taşındı. Dernek Başkanı Yasin Akyol, 12 Ekim Cumartesi günü saat 12.30’da açılışını yapacakları yeni dernek binasında basın mensuplarını ağırladı. Toplantıda ATİK yönetim kurulu üyeleri Doğukan Çağlayan, Mustafa Tanrıkulu, Turgay Tüysüz, Ercan Seyran, Fatih Sarıoğlu, Selim Çobanoğlu da yer aldı. Başkan Akyol, “Buranın konsepti tamamen ticaret odaklı değil. Günümüzde ticaret üzerine kurulan dostluklar sağlam değil. Önceliğimiz dostluk. Arkadaşlarımızın yanı sıra bu binamız kentimizin insanlarına da armağanımızdır” şeklinde konuştu.

KENTİMİZE ARMAĞAN ETMEK İSTİYORUZ

Toplantıda açıklamalarda bulunan Başkan Akyol, “17-18 aylık dernek başkanlığı ve yönetimimizle yaptığımız çalışmalar neticesinde hayallerimizi gerçekleştirdik. 6 aylık bir çalışma neticesinde yeni binamızı hayata geçirmiş bulunmaktayız. Allah izin verirse Cumartesi günü saat 12.30’da açılışımızı gerçekleştireceğiz. Tüm halkımızı davet ediyoruz. Bu kompleksi kurarken birtakım şeylere özen gösterdik. Üniversiteden arkadaşlarımız için projeler üretebilecekleri bir çalışma ofisi oluşturduk. Konferans salonu oluşturduk. Arkadaşlarımızın yanı sıra tüm kentin insanlarına armağan etmek istiyoruz. Gelip burada çalışabilirler” dedi.

TİTANİC OTELLERİN SAHİBİNİ AĞIRLAYACAĞIZ

Devamında Akyol, “Derneklerin en büyük özelliği kendi içerisindeki birlikteliği diri tutmak. Üst katımızı da sosyal alana ayırdık. Ulusal veya uluslararası pazarda kendi sektöründe duayen olmuş profesyonel işadamlarını bu platformda ağırlamak istiyoruz. İlk olarak Titanic Otellerin Sahibi Mehmet Aygün ile başlatıyoruz. Dostlarımız ve işadamlarını ağırlamayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

BURASI BİR DOSTLUK KULÜBÜ

“Çok zor dönemden geçtiğimiz bir esnada böyle bir şeye kalkıştık” diyen Akyol, “Bu hayalin gerçekleşmesi için tüm arkadaşlarımız çaba sarf etti. Biz bu ahengi bozmamaya çalışıyoruz. Bizim için önemli olan çok üyeye sahip olmak değil nitelikli üyeye sahip olmak. Bundan sonra da çok üyeye sahip olma çabamız olmayacak. Ben de üye olabilmek için 9 aylık bir süreçten geçtim. 9 ayda bu derneğin kabulünü aldım ve şimdi de başkanlık yapıyorum. Bu tarzımızın sebebi o ahengin bozulmaması. İnsanların aileleriyle birlikte görüşebilecekleri sayılar çok azdır. Burası bir dostluk kulübü. Dışarda yaptıkları ticaretlerde de birbirlerine destek olabiliyorlar. Buranın konsepti tamamen ticaret odaklı değil. Önceliğimiz dostluk. Günümüzde ticaret üzerine kurulan dostluklar sağlam değil” ifadelerini kullandı.

BİR DÖNEM DAHA DEVAM EDECEĞİZ

Akyol, “Önümüzdeki dönemde seyahat programlarımız da olacak. Biz aslında altyapıyı bitirdik. Bundan sonra da üzerine bir şeyler koymaya çalışacağız. Bir dönem yapıp bırakacaktım, ama arkadaşlar bir dönem daha devam etmemi istedi. Bizde maksimum iki dönem. Üniversite ile ilgili projeler için henüz Rektör beyle birebir görüşmedik. Geçen hafta il başkanımızı ziyaret ettik. Çalışmalarımızla ilgili bilgi verdik. Şu ana kadar yaptığımız çalışmalarımızın hepsi askıda kaldı. Bizim emek vermemiz değil, kimsenin bize destek olmamasıydı. Yeni binamız hayırlı uğurlu olsun” diyerek konuşmasını tamamladı.  

09 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?