Haydar Akar, “Milleti temsil etmemişler”

CHP PM Üyesi Milletvekili Haydar Akar, Gebze ve Körfez Belediyesi’nin 2014-2019 yılları arasındaki temsil ve ağırlama giderlerine dikkat çekecek açıklamalarda bulundu

Gebze ve Körfez Belediyesi’nin 2014-2019 yılları arasındaki temsil ve ağırlama giderlerine dikkat çeken CHP Milletvekili Haydar Akar, “Vatandaşı temsil etmedikleri ortada, kimleri temsil ettiniz” dedi. Akar, kendisine verilen cevaplarda en fazla borçlu olan ilçe belediyesinin Gebze olduğunu, yine binek kiralık araçlarda da Gebze Belediyesi’nin uzak ara birinci sırada olduğunu belirtti. Ayrıca Akar, ilk kez 23 Milyon TL’lik temsil ve ağırlama giderleri ile Gebze Belediyesi’nin ikinci sırada olduğunu söyledi.

“ÇİFTLİĞE ÇEVİRMİŞLER”

2014-2019 yılları arasında Gebze Belediyesi’nin adeta çiftlik gibi kullanıldığının altını çizen Akar, “426 Milyon TL borç yap, 76 Milyon TL gayrimenkul sat, 81 binek araç kirala milyonları harca, 23 Milyon TL temsil ve ağırlama gideri kullan, adeta Belediyeyi çiftliğe çevirmişler” dedi. Faaliyet raporlarında ağırlama giderleri ile kendisine verilen cevaplarda çelişki olduğunu belirten Akar, “Belediyelerin resmini çekmeye ve vatandaşa anlatmaya devam edeceğim” dedi.

KÖRFEZ BELEDİYESİ 28 MİLYON HARCAMIŞ”

Körfez Belediyesi’nin 2014-2019 yılları arasında 117 Milyon TL borç ve 215 Milyon TL gayrimenkul satışı gerçekleştirdiğini belirten Akar, “Şimdi bakıyoruz 28 Milyon TL temsil ve ağırla gideri harcamışlar. Bu belediyeler milleti temsil etmediklerine göre soruyorum kimleri temsil ettiniz kimleri ağırladınız” dedi. Diğer belediyelerden de bu bilgileri talep ettiğini belirten Akar, “Şu ana kadar Büyükşehir dahil 5 Belediyeyi toplasak, Körfez ve Gebze Belediyesi’nin temsil ve ağırlama giderlerine yetişemiyor. Borç, gayrimenkul araç kiralama bu iki belediye de ortaya çıkıyor. Bu tesadüf değil resmen israf, beceriksizlik ve saltanat anlayışıdır” dedi. Diğer ilçe belediyelerinden gelecek yanıtlarını da kamuoyu ile paylaşacağının altını çizen Akar, “Umarım borçlarda olduğu gibi bu giderlerde de aynı tablo ile karşılaşmayız” dedi.

08 Ekim 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?