Hürriyet, “İnsanlarımızın 3 günlüğüne de olsa yüzlerini güldürdük”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, geçtiğimiz günlerde 11’incisi düzenlenen Pişmaniye Festivali’nin ardından pişmaniye üreticileri ve festival katılımcıları ile buluştu.

Diren Çelik
Diren Çelik Tüm Haberleri

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, geçtiğimiz günlerde 11’incisi düzenlenen Pişmaniye Festivali’nin ardından pişmaniye üreticileri ve festival katılımcıları ile Hoşgör Pastanesi’nde bir araya geldi. Gerçekleşen toplantıya Başkan Hürriyet’in yanı sıra Vaveyla Kukla Ekibi, Karikatürist Onur Karagöz, 41 Bando Ekibi, Sahne İzmit İstanbul Chef, pişmaniye üreticileri, Belediye Başkan Vekili Hakan Tanta, Belediye Kültür Müdürü Dilek Alp ile basın mensupları da katıldı. Öncelikle etkinlik adına katılımcılara teşekkürlerini ileten Hürriyet, “İnsanlarımız mutsuz, yaşanan ekonomik krizin etkisiyle oluşan sıkıntıları var. Onları bu tarz etkinliklerle biraz da olsa 3 günlüğüne yüzlerini güldürmek istedik” dedi.

“SENEYE DAHA ORGANİZE OLACAĞIZ”

Programda ilk olarak söz alan Başkan Hürriyet, “Üç günlük pişmaniye festivalinden sonra hem katılımcı üretici arkadaşlarımızla hem de siz değerli basın mensuplarıyla bu kahvaltı organizasyonunda bir araya gelmek istedik. Tabi zaman hızlı akıyor hızlı bir süreç işliyor. Kent adına pişmaniyemizi daha iyi tanıtacak, önce burada yaşayan insanların pişmaniye yemesini sağlayacak aynı zamanda da marka değeri taşıyacak bir etkinlik yapmak istedik. İzmit’in kültürel, tarihsel ürünleriyle markasını tanıtmayı çok önemsiyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri bunun için çalışıyoruz. Üretici arkadaşlar hem tanıtım hem festival kısmında çok çalıştılar. Bu sene başladığımız etkinlikle seneye daha programlı organize bir şekilde tanıtım etkinliği yapacağız” şeklinde konuştu.

“HALKTAN ÇOK BÜYÜK DESTEK GÖRDÜK”

Sözlerine devam eden Hürriyet, “28 Haziran’la birleştirip hem İzmit’in kurtuluşu hem de pişmaniye gibi bizi biz yapan tatlımızın tanıtımını beraber yapacağımız bilgisini de burada paylaşalım istedik. Seneye yapacağımız organizasyonda hem uluslararası boyutta bir katılımla hem de kültürel bağlarımızı ortaya çıkaracak olan ülke ve kentlerle birlikte bir etkinlik düzenleyeceğiz. Bu etkinliğe diğer şehirlerimizin de belediye başkanları ve üst düzey yetkililerini de davet edeceğiz.  Çok daha büyük bir organizasyona sahip olmak istiyoruz. Tekrar hızlı bir şekilde bir araya geleceğiz. Planlamaya göre fikirler inşa edeceğiz. Seneye daha güzel bir etkinlik yapmak istiyoruz. Halkımızdan da beklentimizin çok üzerinde ilgi gördük. İnsanlarımız mutsuz, yaşanan ekonomik krizin etkisiyle oluşan sıkıntıları var. Onları bu tarz etkinliklerle biraz da olsa 3 günlüğüne yüzlerini güldürmek istedik. Beklentimizin üzerinde bir sahiplenme ve katılım oldu. Üreticimize verdikleri destekle kente de hareket geldi” dedi.

KOÜ KENT ADINA ÖNEMLİ BİR KAYNAK”

Açıklamalarına devam eden Hürriyet, “Üniversite öğrencilerinin ciddi bir şekilde dikkatini çektik. Özellikle okula yeni başlayan gençlerin kenti tanıması, kentin ürünlerini ve varlığını tanıması çok önemliydi. Kentimiz açısından da önemli bir ivme kazandıracak bir etkinliğe ev sahipliği yaptık. Üniversite öğrencilerinin büyük çoğunluğu kenti görmeden evlerine geri gidiyor. O yüzden bundan sonra direkt öğrencilerle etkileşime geçerek etkinliklerimizi gerçekleştireceğiz. Öğrencilerin interaktif katkıları çok güzeldi. Bu daha başlangıç, çalışmalarımızın devamı gelecek. Etkinliklerimizde yer alan katılımcılarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Yaptığımız her etkinlikte her noktayı düşünerek hareket etmek istiyoruz. Festival bir ekonomidir. Gerçekten ciddi bir anlamda kenti hareketlendirir. Esnafa durgunluk zamanında hareket katan önemli bir ekonomik girdi olmakla birlikte kentin tanıtımı için önemlidir. Bu sene güzel bir etkinlik yaptık ve siz değerli basın mensuplarıyla söylemeye çalıştığımız mesajlarımızı halkımıza en iyi şekilde ulaştırdık” ifadelerini kullandı. Etkinlik sonunda pişmaniye üreticileri, katılımcılar ve basın mensuplarına plaket takdim edildi. 

08 Ekim 2019 - Gündem

Muhabir Diren Çelik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?