Şiranün’den,CHP’lilere; Şov yapmayın

Kocaeli Büyükşehir ve Derince Belediyesi AK Partili Meclis Üyesi Ayşe Şiranün, Derince Belediyesi’ne yönelik yapılan eleştirilere sessiz kalmadı

Kocaeli Büyükşehir ve Derince Belediyesi AK Partili Meclis Üyesi Ayşe Şiranün, Derince Belediyesi’ni işleyiş ve araç satın almak için kredi çekilmesi gibi durumlardan dolayı İzmit Belediyesi ile kıyaslayan CHP’lilere karşı sessiz kalmadı. Yapılan eleştirilere ve kıyaslamalı durumlara, “Şov yapmayın” diyerek yanıt veren Şiranün açıklamalarının devamında, “Biz şov peşinde değiliz. Derince Belediye Başkanımız icraat ve hizmet peşindedir” dedi.

“YAPMAYIN ARKADAŞLAR”


Büyükşehir ve Derince Belediyesi AK Partili Meclis Üyesi Ayşe Şiranün tarafından yapılan açıklamalarda ise şu ifadelere yer verildi: “Sözüm ona ki, biz Derince Belediyesi olarak icraat yapmıyormuşuz ya hani... Hani Derince beş yıl daha kaybetmiş ya... Yapmayın arkadaşlar. Şov yapmayın. Verdiğiniz önergelere aldığınız hassas cevaplara karşılık bunu yapmayın. Mecliste Cumhur ittifakı ve muhalefet meclis üyelerinin ağzından çıkan her kelimeyi dikkate alan bir başkanınız var yapmayın...

“HUZUR HAKKINDAN  FERAGAT ETTİ”


Derince’nin Belediye Başkanı Zeki Aygün, sizlerden gelen iki huzur hakkı almak doğru mudur sorusuna karşılık, huzur hakkının birinden feragat etmiş, diğer huzur hakkı için ise arkadaşlar öğrencilere veriyorum varsa öğrenciniz yönlendirin diye mecliste beyan etmiştir. Bu kadar samimi, içten bir belediye başkanına sadece muhalefet olmak adına, şov yapmak adına bunları yapmayın.

“BELEDİYEMİZE GELİR KAYNAĞI  OLUŞTURMADIK MI?”


İş yapmamışız ya, icraat yokmuş ya. Altı aylık süreçte yapılan işleri sıralayalım o vakit; Millet Kıraathanesi’ni açmadık mı? Sevgi Mağazası’nı hizmete sokmadık mı? Tüm mahalleler de yapılacak dediğimiz Gençlik Merkezleri’ni mahallelerimizde ihaleye hazır hale getirip, ihaleyi gerçekleştiremedik mi? Belediyemiz, Kocaeli'de bir ilki gerçekleştirerek ve bugüne kadar belediyemizin alanlarını kullanarak hizmet üreten kurum ve kuruluşlardan alınması gereken ecrimisil haklarımızı, geriye dönük beş yıllık bedeli, bu yıl ve gelecek yıllardaki bedeli almak adına, belediyemize gelir kaynağı oluşturmadık mı?

“ŞOVLAR BİZİM  İŞİMİZ DEĞİL”


Stratejik olarak Derince için ne yapabiliriz düsturu ile yürüyen bir Belediye Başkanı’na, Derince Meclisi’nde susup, Büyükşehir’de yükselmek gibi, mecliste susup gazetelere demeçler vermek gibi şovlar bizim işimiz değil. Nasıl yüklendik ama diye geyik yapmak bizim işimiz değil. Uyuyup uyanıp, kurgulamak bizim işimiz değil. Çalışmak, durmadan çalışmaya devam etmek işte, işte o bizim işimiz...

“BİZ SADECE KONSER  DÜZENLEMİYORUZ, ÇALIŞIYORUZ”


Derince esnafının, gençlerinin, yaşlılarının tek tek gönlüne girmeyi kendine görev bilen Başkan Aygün için şu ana kadar muhalefet tek bir kötü yorum yapmaz, yapamaz... Mazbatayı aldığı ilk günden beri ben herkesin belediye başkanıyım düsturu ile yürüyen Aygün'ün, emeğine haksızlık olur. Biz sadece konser düzenlemiyor, çalışıyoruz. İzmit Belediye Başkanı şov peşinde iken Derince Belediye Başkanımız icraat ve hizmet peşindedir.

“PROJELERE İMZA  ATMAYA BAŞLADIK”


Sadece Belediye ve iştirak kaynakları değil Bakanlık ve birçok imkanı değerlendirerek hizmet yapmak gayretindedir. Nitekim göreve geldiğimiz şu kısa zamanda projelere imza atmaya başladık ve önümüzdeki süreçte vaat ettiğimiz projeleri bir bir yaptığımızı görecekler. Halkın içinde halk ile birlikte istişare ile yürütülen belediye işleri gün geçtikçe hız kazanmaktadır. Gönül Belediyeciliği sloganı ile yola çıkan vatandaşlarımızla iç içe olan Başkanımız, kapısını ardına kadar açarak ulaşılması kolay tevazu ile yönetim sergilemektedir.

“GÖNÜLLERDE TAHT KURMUŞTUR”


Hangi mahalle hangi sokak olursa olsun oy veren vermeyen herkese eşit yaklaşmış gösterdiği sabırlı ve samimi kişiliği ile bu kısa zamanda gönüllerde taht kurmuştur. Açıklama yaparken sırf muhalefet olsun diye konuşacaklarına gerçekçi bir muhalefet olsalar zaten birçok konuda bizlere hak verecekler. Belediye kaynaklarını en iyi şekilde israf yapmadan programlayan, ilçe il ve ülke menfaatlerini her daim gözeten kendini ispatlamış Belediye Başkanımızın her daim yanında yer alacağımızı asla yalnız bırakmayacağımızı kamuoyuna arz ederiz. Ve diyoruz ki; “durmak yok yola devam."

08 Ekim 2019 Kocaeli/ İzmit- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?