Mutlu: Zirveler yapılıyor ama netice yok

Saadet Partisi İl Divan Toplantısı'nda kent gündemine değinen İl Başkanı Zafer Mutlu, ay sonunda yapılacak olan Kartepe Zirvesi ile ilgili, "20 yıl önceki büyük deprem bize hala ders veremedi mi? Bu zirvede şehircilik ve mutlu şehir teması işlenecek. Zirveler yapılıyor ama netice yok" dedi

Saadet Partisi (SP) İl Divan Toplantısı önceki gün, Sabancı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. İl Başkanı Zafer Mutlu'nun ilk geniş katılımlı olan toplantısında eski il başkanı Nurettin Çelik, Divan Başkanlığı görevini Mutlu'ya devretti. Toplantıda Mutlu’ya parti üyelerinden Siyasi İşler Başkanı Alaattin Çakmak, STK ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Nihat Yıldız, Eğitim Başkanı Necip Katırağ, İl Teşkilat Başkanı Halil Kayın, Mahalli İdareler Başkanı Zeki Karataş, Diş İlişkiler Başkanı Halit Şengül, Tanıtma Başkanı Sedat Uslu, İl Seçim İşleri Başkanı Fatih Polat, Gençlik Kolları Başkanı Latif Gökhan Durtaş, Genel İdare Kurulu Üyesi Recep Sarıdoğan eşlik etti. Ayrıca toplantıya İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün, SP İlçe Kadın Kolları Başkanları, SP İlçe Gençlik Kolları Başkanları ve çok sayıda partili katılım sağladı.

"TÜPRAŞ ENDİŞEMİZ VAR"

Toplantıda ülke gündemine değinen İl Başkanı Zafer Mutlu, “Bu zamana kadar 20 yılı aşkın süredir ne gerekiyorsa yaptık. Yaşadığımız beldeleri şehirleri daha yaşanılır hale gelmesi için kendisini çalışmaya adamış teşkilat mensupları olarak görevimizi bugüne kadar yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Kentimizde aylardır süren bir Tüpraş meselesi var. Tüpraş Genel Merkezi’nin Kocaeli'den İstanbul’a taşınması uzun zamandır gündemde. Bu konuda büyük bir endişemiz var. Şehrimizin Tüpraş’tan mahrum bırakılması Kocaeli’ye yapılabilecek en büyük kötülüklerdendir" dedi.

"FELAKET BİZE HALA DERS VEREMEDİ Mİ?"

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da 5.8 büyüklüğünde meydana gelen depremi de ele alan Mutlu, "İstanbul merkezli bir depremle sarsıldık. Ancak hala kentimizde binlerce yirmi yaşın üstünde sorunlu, yıkılmayı bekleyen altı yedi katlı bina var. 20 yıl önceki büyük felaket bize halen ders veremedi mi? Bu yapı sorunlarının ortadan kalkması için imar plan değişikliklerinin en acilinden yapılmasını diliyorum" ifadelerine yer verdi.

"ZİRVELER YAPILIYOR AMA NETİCE YOK"

Devamında Kartepe’de yapılacak olan zirveye değinen Mutlu, "Ekim ayı sonunda Kartepe Zirvesi yapılacak. Bu zirvede şehircilik ve mutlu şehir teması işlenecek. Geçen yıl da göç konulu zirve yapılmıştı. Bu zirveler sonunda kapsamlı sonuçlar çıkarıldığı halde aradan zaman da geçtiği halde ortaya çıkan sonuçlara göre bu kentte hangi adımlar atıldı bunların açıklanması gerekir. Buyursunlar açıklasınlar. Zirveler yapılıyor ama netice yok. Biz Saadet Partisi olarak gerekli her şeyi takip ederek, her bir kuruşun nerelere harcandığının takipçisi olacağız" sözlerini kullandı.

"ZAFERİN GELECEĞİNE İNANIYORUM"

Programa katılan İl eski Başkanı Nurettin Çelik, "Biz yıllarca çok önemli bir duruş sergiledik. Siyaseten başımıza gelmeyen kalmadı ama Allah’ın izniyle her zorluktan dik durarak çıkmayı başarabildik. Kocaeli’de işi sahiplenecek siyasetçiler olmadığı için başımıza bunca şey geldi. Görevi bırakan Büyükşehir Belediye başkanını gördünüz. Allah'ın izniyle Zafer başkanımızla birlikte Zaferin geleceğine inanıyorum" dedi.

"SÜREKLİ ZAM YAPIYORLAR"

Ardından kürsüye çıkan Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, AK Parti’ye yönelik eleştirilerde bulunarak, "Sürekli zam yapıyorlar. Elektriğe, akaryakıta, doğalgaza üst üste zam yapıldı. Durum öyle bir hal aldı ki insanlar her şeyi sineye çekiyor. Aksine hepsi gittikçe arttı. Adaleti merkeze almazlarsa zamanla ABD’nin İsrail’in şamar oğlanına dönerler. Biz tüm partililer olarak bu durumun düzelmesini sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Saadet Partisi olarak her şartta, her durumda duruşumuzu koruyarak vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

06 Ekim 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?