Suriyeli çocuğun intiharında flaş detay

Kartepe ilçesinde önceki gün intihar eden 9 yaşındaki Vail El S.’nin okulunda Suriyeli olması nedeniyle dışlandığı iddialarını araştırmak için görevlendirilen ekip, çalışmasını tamamladı. Okulda öğretmenler ve öğrencilerle yüz yüze görüşen ekip, iddiaların gerçeği yansıtmadığı ve soruşturmaya gerek olmadığı yönünde rapor hazırladı.

Öğretmenler ve öğrenciler okul ekibinde yüz yüze görüşmüş, iddialar gerçeği yansıtmamaktadır ve soruşturmaya gerek olmadığına dair bir rapor hazırlamıştır. Ailesiyle birlikte Kartepe'de yaşayan Vail El S., geçen akşam Acısu İlçesi'nin Kızılay Caddesi'ndeki Acısu Mezarlığı'nın kapısına asılarak hayatını sonlandırdı. Aynı mezarlığa gömülen küçük çocuğun iddia ettiği gibi sosyal medyadaki okulundaki öğretmeni tarafından azarlandı ve Suriyeli olduğu için arkadaşları tarafından dışlandı.

GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü rehberliği öğretmenlerinden ve psikologlardan oluşan 6 kişilik bir ekibin konusunu araştıracağı iddiası üzerine görevlendirildi. Ekip okuldaki tüm öğretmenler ve öğrencilerle çeşitli görüşmeler yaptı ve konuyu araştırdı. Uzman ekip, araştırma sonrasında sosyal medyada öne sürülen iddiaları gerçeği yansıtmıyor ve soruşturmaya gerek duymayan bir rapor hazırladı. Vail El S. intihar etmeden önce mezarlığa girdiği anlar bir güvenlik kamerasına yansıdı

05 Ekim 2019 - Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?