"20 yıl boyunca bir işaret bile koymadılar"

Geçen hafta 5.8 İstanbul’da meydana gelen deprem ile ilgili konuşan CHP Başbakanı Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 20 yıl içinde depremle ilgili açıklamalarda bulunduğunu, hatta tabelayı koymayı başardığını söyledi

Haydar Akar, 1999 Gölcük Depreminde İzmit 19, Başiskele 3, Derince 3, Körfez 3 ve Karamürsel 1 toplam 29 ağır hasarlı binaların hala yıkıldığını söyledi. Bu yüzden hala bu binalarda yaşayan vatandaşlarımız var.Binaların yıkılmasının bir nedeni olarak, Kocaeli İl Afet Müdürlüğü'nün Akar'a yazdığı katın sahiplerinin göstergesine cevap gösterdiğini ve bu nedenle ağır hasarlı binalarda yaşadığını belirtti.

331 ACİL DURUM TOPLANTISI

İlimizde orta hasarlı bina sayısının 1619 olduğunu belirten Akar, ilimizde yer hareketi izlemede 46 deprem gözlemlemiş olup, halen devam etmekte olan işlerin çok düşük kalacağı ve 20 cm içinde 20 cm yol alabildiği gösterilmiştir. yıl. CHP milletvekili Haydar Akar Kocaeli, 5 ilçede 120 ilçe prosedürünün tamamlandığı standart tabülasyonun diğer bölgelere göre tansiyonu gündemde başladı. Akar, deprem sonrası hayati önemde olduğunu söyledi.

LOJİSTİK DEPO 2018'DE KURULDU

Akar, AFAD'ın 641 farklı yerde (okullar, kamu kurumları ve özel kurumlar) 2.5 yıllık periyotta verdiği son yanıt, 2013 yılında 100 100 yıllık eylem planında 106 bin kişi afet eğitimi verdi. Kartepe çadırları, yatakları, battaniyeleri ve 20'li mutfak setlerini lojistik, cep telefonunun mağazanın tahtasında olduğunu söyledi.Bu çalıları daha çabuk açıklamada belirleyici olduğunu belirten Akar, vatandaşlarımızın görüşmelerinin tarlaların başında toplandığını ve yerlerinin deprem tehlikesi haritasında taşımayı takip ettiğini söyledi.

05 Ekim 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?