Engelli bireylere özel kurs

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırma adına E-KPSS kursunu hayata geçirdi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen E-KPSS çalışmasıyla artık engelli vatandaşların Kamu Personeli Seçme Sınavı’na hazırlığı daha kolay hale gelecek.

YENİ HİZMET

Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak için Büyükşehir Belediyesi, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı aracılığıyla yeni bir hizmet başlattı. Bu kapsamda engelli bireylerin 2 yılda bir düzenlenen Engelliler Kamu Personeli Seçme Sınavı’na hazırlanmaları için E-KPSS kursu açılacak.

İLÇEYE KURS MERKEZİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 6 ilçede açacağı E-KPSS kurslarında katılımcılara Türkçe, Matematik, Atatürk İlkeleri, Türkiye Coğrafyası, Kültür ve Medeniyetler, Temel Yurttaşlık, Türkiye ve Dünya İle İlgili Temel ve Güncel konularda bilgi verilecek.

SINAV STRESİ İLE BAŞA ÇIKMA

E-KPSS kursu içerisinde engelli bireylere sınav öncesi kültür derslerinin yanı sıra belli aralıklarla psikolojik danışmanlık ve rehberlik, motivasyon ve sınav stresi ile başa çıkma eğitimleri de verilecek. Sınav sonunda kursiyerlere E-KPSS tercih danışmanlığı hizmeti verilerek tecrübe paylaşımında bulunulacak. Görme engelli bireyler için ise İzmit ilçesinde ayrı bir sınıf açılarak E-KPSS sınavına kolay bir şekilde hazırlanmaları sağlanacak.

BAŞVURU VE BİLGİ İÇİN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin açacağı E-KPSS kurslarından faydalanmak isteyen engelli bireyler belediyenin 153 numaralı çağrı merkezinden bilgi alabilecek. Ayrıca online kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarhttps://ebelediye.kocaeli.bel. tr/SosyalHizmetler/ EkpssHazirlik adresinde yer alan ‘kursiyer başvuru formu’nu dolduracak.

05 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?