İki müdürlükten sağlıklı yaşam yürüyüşü

İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yürüyüş Dünya Yürüyüş Günü Etkinlikleri Sekapark'ta 300 kişilik bir grupla yürüyüş yaptı

Her yıl 3-4 Ekim tarihlerinde ülke genelinde yapılan 3-4 Dünya Yürüyüş Günü Etkinlikleri İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği etkinliklerle Kocaeli'de yapıldı. Etkinlik, mobil yaşamın önemi konusunda farkındalık yaratmak ve sağlıklı bir yaşam kültürü geliştirmek için Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlendi. Şenol Ergüney, İl ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, sağlık çalışanları, eğitimciler ve Şeyh Edebali İlköğretim Okulu öğrencileri toplam 300 kişilik bir gruba katıldı.

"ÇOCUK OBEZİTESİ" TEMASI

Bu yılın teması “Çocuk Obezitesi etkinliği ve İzmit Sekapark'ta toplanan grup,“ Sağlıklı Yaşam la, taşıdıkları bilgilendirici işaret ve pankartlar ile toplandı. Beden eğitimi öğretmenleri, öğrenciler ve katılımcılar için fiziksel aktivite aktiviteleri yapmaya teşvik edildi. Vücudun kitle indeksi ölçümü alanında kurulan standlarla İzmit İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü, vatandaşların kütle endeksi ölçümü, sağlıklı yaşam alışkanlıkları gibi konular hakkında bilgi ve önemli bilgi ve hizmetler verildi.

"HEDEFİMİZ BİLİNCİ YARATMAKTIR"


Dünya Yürüyüş Günü etkinliğinde, Türkiye'de olduğu gibi Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Şenol Ergüney, “Bugün İl Sağlık Müdürlüğü olarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte çocuklarımızın, gençlerimizin ve çalışanlarımızın katıldığı bir dizi etkinlik düzenledik. Amacımız, çalışanlarımıza doğru sağlık alışkanlıklarını ve farkındalığı sağlamaktır. Bakanlık, koruyucu sağlık hizmetlerine büyük önem veriyor ve bu konuya önem veriyor. Önümüzdeki günlerde İl Sağlık Müdürlüğü olarak doğa yürüyüşleri, spor aktiviteleri ve sağlık sokakları gibi benzer aktiviteler gerçekleştireceğiz. ”

04 Ekim 2019 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?