Ersoy: "Avukatlığı bırak emlakçılık yap"

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube başkanı İdris Ersoy, İzmit Belediyesi’nde çalışan bazı işveren vekillerinin işçilere sendika değiştirme baskısında bulunmaları iddiasıyla dolayı suç duyurusunda bulunmuştu.

Bunun üzerine CHP İzmit ilçe başkanı Hakan Çakar da Ersoy’a cevap vererek” Ucuz şovlara devam etsin” ifadelerini kullanmıştı. Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube başkanı İdris Ersoy da polemiği sürdürerek ; “ İzmit Belediyesi şirketi Bekas A.Ş’de çalışan üyelerimize sendikal baskı uygulayan, işverenin amir olarak atadığı bazı kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmamız CHP İzmit ilçe başkanını neden rahatsız ettiğini anlayamadık?” ifadelerini kullandı

 

EMLAKÇILIK YAP

 

Ersoy açıklamasının devamında, “Sendikacılığı işverenin arkasına sığınarak yapan, işverenin atadığı amirlere sendikacılığı ve örgütlenmeyi havale eden, kendisi ise sendika binasından çıkmayan, kişileri savunmak Hakan Çakar’a yakışmamıştır. Bizim bulunduğumuz suç duyurusunun muhatabı kendisi değil, adliyeler ve işverenin kendisidir. Kendisine işçilere zulmeden, baskı uygulayan kişilerin avukatlığını değil asıl mesleği olan Emlakçılık yapmasını tavsiye ediyorum.

 

MESAİ FARKINI VERİN

 

Övündüğünüz gibi İzmit Belediyesi’nde sosyal demokrat belediyecilik anlayışı hakimse, seçimden önce işçilere verilen enflasyon farkı zammı, temizlik işlerinde  çalışan işçilerin huzursuz olduğu Cumartesi mesai farkını verin de, hem İzmit belediyesinde çalışan 1200 işçi hem İzmit halkı sizin bahsettiğiniz sosyal demokrat belediyecilik anlayışı görsün, zira bu gün itibarıyla örgütlü olduğumuz ve İzmit belediye başkanı gibi işçilere enflasyon farkını ödeyeceğim diyen tüm AK Parti’li başkanlar işçilerine verdiği sözü tutmuştur.” dedi

                                                                

 

04 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?