İSU’dan Özmural’ın iddiasına yanıt

Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Ünal Özmural’ın su basınçlarının 4,7’ye çekildiği iddiasına İSU Müşteri Hizmetleri ve Kurumsal İletişim Dairesi Başkanlığından yanıt geldi

Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Ünal Özmural, geçtiğimiz ay meclis toplantısında verdiği önergenin ardından su basınçlarının 4.7’ye çekildiğini ifade etmişti. İSU, Özmural’ın iddiasına yanıt verdi.

“SORU ÖNERGESİ VERMİŞTİ”

İSU Müşteri Hizmetleri ve Kurumsal İletişim Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Bugünkü basın yayın organlarında Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sayın Ünal Özmural, ‘ İzmit ilçemizde yürütülen su kayıp kaçaklarla mücadele çalışmalarında projenin bir parçası olan şebeke basınçlarının optimum seviyeye getirilmesi sırasında vatandaşların mağdur edildiği ve basınçların tekrar eski haline getirilmesi’ hususunda Kocaeli  Büyükşehir Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısında soru önergesi vererek, bu önerge sonucunda basınçların 4,7 bara yükseltildiğine dair açıklama yapmıştır” denildi.

“BASINÇ 4,7 BAR OLARAK AYARLANDI”

Devamında, “Halbuki bahse konu vatandaş şikayetleri, İSU Yönetim Kurulumuzun 9 Temmuz Salı günü yapılan toplantısında değerlendirilmiş ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın şehir şebekesindeki basınç değerlerinin abonelerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yeniden düzenlenmesi talimatı ile saha çalışması yapılmıştır. Bu çalışmalar sonucu, 2019 Temmuz ayı ortası itibari İzmit ilçe sınırları içerisinde ortalama şebeke basıncı 4,7 bar olarak ayarlanmıştır” ifadeleri yer aldı.

“ÖNERGE İLE İLGİSİ BULUNMAMAKTA”

Şehir şebekesinde yapılan son basınç ayarlamasının meclise verilen soru önergesinden yaklaşık 1 ay önce uygulamaya konulduğu söylenirken, “Su kayıp ve kaçakların azaltılması için yapılan yeni basınç uygulaması, Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatı ile yaklaşık 3 aydır yürütülmekte olup meclisimize verilen soru önergesi ile ilgisi bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” açıklamaları yapıldı.

 

 

03 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?