Çakar: Ucuz şova devam etsinler

Hizmet-İş Şube Başkanı İdris Ersoy'un İzmit Belediyesi'nde, sendika değiştirmeleri yönünde personele baskı yapıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunması üzerine CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, baskı ve şantajın geçmiş dönemde yapıldığını iddia ederek "Kişi kendinden bilir işi" dedi

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, Hizmet-İş Şube Başkanı İdris Ersoy'un dün adliyeye giderek bazı İzmit Belediyesi personelleri hakkında suç duyurusunda bulunmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. İlçe Başkanı Çakar, İzmit Belediyesi'ni devraldıktan sonra ne bir sürgün ne de haksız yere işten çıkarma gibi durumların yaşanmadığını ifade etti.

 

"DERTLERİ KENDİ KOLTUKLARINI KORUMAK"

Açıklamasında Çakar, "Sayın Ersoy, İzmit Belediyesi'nde görev yapan amirlerin sendika değiştirme konusunda personellere tehdit yolu ile baskı yapıldığını iddia etmektedir. Öncelikle Sayın Ersoy bilmelidir ki bu tip baskı ve şantaj yöntemleri bizlerin değil bundan önceki yönetimlerin sıklıkla başvurduğu bir yoldur. Bizler en başından beri bu tip zorlama ve dayatmalara karşı çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz. Söz konusu personeller ile yaptığımız görüşmelerde kesinlikle böyle bir durumun söz konusu olmadığı, birilerinin kendi koltuklarını korumak adına bu tip ithamlar ile ortalığı karıştırma niyetinde olduklarını açıkça ifade etmişlerdir" şeklinde konuştu.

 

"UCUZ ŞOVLARA DEVAM ETSİN"

Devamında Çakar, "İzmit Belediyesi'ni devraldığımız günden bu yana geçmiş yıllarda yapıldığı gibi ne bir sürgün ne de haksız yere işten çıkarma gibi durumların yaşanmadığı tüm kamuoyunun malumudur. Sayın Ersoy, 2004 yılında belediye personellerinin başlarına neler geldiğini önce bir araştırsın, aileleri ile bir görüşsün, nasıl mağduriyetler yaratıldığını öğrensin, ondan sonra gelip bu ucuz şovlarına devam etsin. O yüzden diyoruz ki kişi kendinden bilir işi. İzmit halkının özlemini çektiği sosyal demokrat belediyeciliğe kavuşma noktasında İzmit Belediye Başkanımız Sayın Fatma Kaplan Hürriyet ve ekibi tüm bu engelleme çabalarına, asılsız iftiralara karşı sonuna kadar kararlı şekilde yoluna devam edecektir" ifadelerine yer verdi.

03 Ekim 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?