İl Sağlık Müdürlüğü'nden o iddialara yanıt

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü yönetiminden "Kocaeli Devlet Hastanesi kiralanıyor" şeklinde yayınlanan haberlere "Mesnetsiz ve gerçek dışı " yanıtını verdi

İl Sağlık Müdürlüğü yönetimi, Kocaeli’deki bazı yerel gazetelerde yayınlanan “Sağlık Bakanı’nın Hastanesi, Kocaeli Devlet Hastanesi'ni kiralıyor” başlıklı haberler hakkında açıklama yaptı. Müdürlük, ilgili haberlerde öne sürülen iddiaların mesnetsiz ve gerçek dışı olduğunu ifade etti. Daha önce Kocaeli Devlet Hastanesi'nin 2020 tarihinde açılması beklenen Şehir Hastanesi'ne taşınacağı iddia edilmişti. Şimdi de Sağlık Bakanı'nın hastanesinin Kocaeli Devlet Hastanesi'ni kiralamak üzere harekete geçtiği yönünde haberler yayınlandı. İl Sağlık Müdürlüğü'nden yayınlanan haberlerle ilgili açıklama geldi.


"HİZMET KALİTESİ ÜST DÜZEYE ÇIKACAK"

Açıklamada, "İnşaatı devam eden ve 2020 yılında tamamlanarak devreye alınması planlanan Kocaeli Şehir Hastanesi hizmet vermeye başladığında, halkımızın sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştıracak ve bölgemizdeki hizmet kalitesini üst düzeye taşıyacaktır. Şehir Hastaneleri ile ilgili tüm işlemler mevzuat çerçevesinde hassasiyetle yapılmakta olup, yasal prosedürler dışında bir uygulama yapılması mümkün değildir. Diğer yandan şehir hastanelerinin açılacağı illerde, sağlık hizmetlerindeki insan gücü, tıbbi cihaz dağılımı ve mevcut hastanelerin rolleri bütüncül bir bakış açısı ile ilin ihtiyacına göre yeniden planlanmaktadır. Kocaeli ilinde de bu şekilde olacaktır" sözleri kullanıldı.

 

"ASILSIZ SÖYLENTİLERE İTİBAR EDİLMEMELİ"

Devamında İl Sağlık Müdürlüğü yönetimi, "İlimizde bulunan herhangi bir hastane binasının ticari amaçla kiralanması veya sağlık dışı bir hizmet için kullanılması şeklinde bir planlama kesinlikle söz konusu değildir. Vatandaşlarımızdan istirhamımız, Sağlık Bakanlığı veya İl Sağlık Müdürlüğümüzün resmî açıklamalarını takip etmeleri ve bu tür asılsız

03 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?