Vali Aksoy, “Kocaeli olarak uygulamadayız”

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ sloganlı trafik denetim uygulaması yapıldı. Uygulamada konuşan Vali Hüseyin Aksoy, “İçişleri Bakanlığımızın başlattığı trafik uygulamasını şu an biz de Kocaeli olarak gerçekleştiriyoruz” dedi

Diren Çelik
Diren Çelik Tüm Haberleri

Trafikte yaya önceliğine dikkat çekebilmek amacıyla 81 ilde eş zamanlı yapılacak olan ‘Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz’ kampanyası doğrultusunda Alemdar Caddesi Kavşağı’nda 13.00-15.00 saatleri arasında farkındalık çalışması yapıldı. Uygulamaya Vali Hüseyin Aksoy, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan, Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Faruk Keskin, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Trafik Denetleme Şube Müdürü Mehmet Gölcüklü, Büyükşehir Haller Müdürü Ayhan Acar, kamu kuruluşlarının müdürleri, Büyükşehir Belediye Ulaşım Müdürlüğü, çok sayıda emniyet ve jandarma personelini yanı sıra çevre okullardan çok sayıda öğrenci ve öğretmen katıldı.


BAKANLIKLA ORTAK ÇALIŞMA

Programda konuşmasını gerçekleştiren Vali Hüseyin Aksoy şu ifadeleri kullandı: “İçişleri Bakanlığımızın başlattığı 13.00-15.00 saatleri arasını kapsayan trafik uygulamasını şu an biz de Kocaeli olarak gerçekleştiriyoruz. Yayaların trafikte kurallara uyması, sürücülerin yayalara saygı göstermesi büyük önem taşımaktadır. Bütün arzumuz trafik kazalarını ve can mal kaybını en aza indirmek. Kocaeli çok kalabalık bir şehir. Şehirlerarası geçiş güzergâhında çok önemli bir noktada. İlimizde 4 yüz 4 bin 576 araç trafikte. Sürücülerin önceliği yayalara tanıyarak kazaların önüne geçmesi gerekiyor. Can ve mal kaybını azaltmak adına çok sayıda çalışma yürütüyoruz.

“KAZASIZ GÜNLER DİLİYORUM”

Gerek jandarma gerek emniyet teşkilatımız trafik birimleriyle hassasiyet içinde çalışmalarını sürdürmektedir. Trafikte çok ihlal edilen suçlar kapsamında asker, jandarma ve polislerimizin tamamına hatalı sürücülere trafik cezası verme yetkisi verildi. Trafikte sürücülerin en çok hata yaptığı ihlallerden üçü; seyir halindeyken cep telefonu kullanma, hatalı şerit değiştirme ve emniyet kemerini takmamak. Vatandaşların bu konuda daha duyarlı hale gelmesi ve suç ihlali yapmaması için yayalarımızın da araçlara karşı ihmalinin gerçekleşmemesi adına kurallara uymalarını talep ediyoruz. Kazasız günler diliyorum” şeklinde konuştu.

EŞ ZAMANLI UYGULAMA

81 ilde eş zamanlı bir şekilde uygulamaya geçilen trafik denetiminde il genelinde yüz 12’si il emniyet trafik biriminden, 6 yüz ellisi diğer birimlerden olmak üzere toplam 7 yüz altmış iki personel görevlendirildi. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Trafik Yönetimi Daire Başkanlığı personeli stant açarak etkinlikte yer aldı. İzmit Alemdar Caddesi Kavşağı başta olmak üzere çok sayıda noktada emniyet ve jandarma ekiplerince denetim yapıldı. Etkinlik sonunda Vali Hüseyin Aksoy ve İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

02 Ekim 2019 - Gündem

Muhabir Diren Çelik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?