Vali Aksoy’dan bağımlılıkla mücadeleye destek

Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Derneği’nin katkılarıyla düzenlenen gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durması, aynı zamanda da spora yönelmesini hedef alan sosyal sorumluluk projesi ‘Keşfedilmemiş Çocuklar’ filminin ön gösterimi yapıldı.

Yönetmenliğini  Bülent Terzioğlu ve Korkmaz Yalın Kılıç’ın yaptığı filmin gösterimi 41 Burada AVM’de gerçekleştirildi. Yapılan etkinliğe Vali Hüseyin Aksoy, Deniz Eğitim öğretim ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal,  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, İlk Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Dernek Başkanı Ömer Karataş ve çok sayıda misafir katıldı.

ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR

Gala öncesi konuşma yapan Vali Aksoy,  “Bugün özel bir filmin galası için bir aradayız. Gençlerimizin bağımlılıkla mücadele konusunda fikir sahibi olmaları ve onların daha bilinçli bireyler olarak yetişmelerine katkı sunacağını değerlendirdiğimiz bir film. Dünyanın en önemli sorunlarından birisi bağımlılıktır. Ülkemizde de bu sorun önemli bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Devletin bütün kurumları önemli çalışmalar gerçekleştiriyor” dedi.

VALİ DE İZLEDİ

Sözlerine devam eden Aksoy, “Kocaeli’de de bağımlılıkla mücadele komisyonumuz belirli aralıkla toplanarak çalışmaları gözden geçiriyor ve alınması gereken tedbirlerle ilgili çalışmaları büyük bir tizlikle yürütüyor. Özellikle bağımlılık birçok başlığı kapsıyor. En önemlisi uyuşturucu madde bağımlılığı, sigara ve alkol bağımlılığı ile elektronik bağımlılıktır. Bu konuda çok önemli çalışmalar gerçekleştiriliyor ve gençlerimizin daha duyarlı hale gelebilmesi için büyük gayret gösteriliyor. Birçok kurumun yürüttüğü önemli çalışmalar var. Bu çalışmalardan biri de bugün bu filmin ortaya çıkmasıyla gerçekleşiyor. Bir yapımcı arkadaşımız böyle bir noktada hem film yapma gayreti gösterdi. Bugünde bunu gösteriminde bir aradayız. Burada önemli olan toplumda belirli bir duyarlılığın sağlanmasıdır. Başta yapımcı olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

02 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?