MHP'liler mecliste DJ'i sordu

MHP İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri Engin Duymaz ve Mehmet İlker Kazan, İzmit'te gerçekleştirilen Sanatfest'te sahne alan DJ hakkında soru önergesi verdi. Hürriyet de, "Ben kimsenin GBT'sini sorgulayamam. Bunu bile bile yapmışız gibi lanse edilmesi doğru değil. Osman Öcalan devblet kanalına çıkıp röportaj verdi. Kimse sesini çıkarmadı. İnsanları hedef almak doğru değil" dedi. 

Pnar Gül Tarhan

Soru önergesinde, "İzmitimiz bünyemizde yapılan sanat festivallerinde seçilen sanatçılar hangi kriterlere göre belirleniyor? Sanatçılar hakkında bilgileri kim kontrol ediyor ve teyit ediyor? Sanatfest adı altındaki festivale yakışmayan DJ'yi kin tavsiye etti ve kim referans oldu? Sanatçıya tarafımızdan para ödenmediği belirtildi. Bu festivali yapanlar belediyemize yer ve ulaşım konusunda ödeme yaptı mı, yaptıysa ne kadarlık ödeme yaptı? Belediyeden yapılan açıklamalarda sanatçının beraat ettiği söylenmekte fakat açıklamalarda vatandaşlara ibraz edilmek için kanuni bir evrak ibraz edilmemiştir. Bundan sonraki sanatçı davetlerinde aynı hataya düşmemek adına ne gibi çalışmalar yapılmaktadır? Önümüzdeki başka festival ve etkinlikler var mıdır? Var ise hangi sanatçılarla görüşülmektedir?" denildi.


"DEVLET NEDEN SERBEST BIRAKIYOR?"


Soru önergesine açıklamalarda bulunan Hürriyet, "Bu konu bir kez daha gündeme geldiği için teşekkür ederim. Hem yanlış anlaşılmalara hem de siyasete kurban giden bilgi kirlilikleri var. Yaklaşık 9 yıldır projelendirilmiş bir etkinliktir. Bu Sanatfest ilk Sakarya'da yapıldı. Bunu tartışma konusu olsun diye anlatmıyorum. Sakarya Belediyesi'nin buna destek vermesi güzel bir görüntüdür. 3 kişilik bir ekiptir. Üçü bize geldi. Güzel ayrıntıları vardı. Baktık Sanatfest başka illerde de yapılmış. Sadece yer temini istediler. Lojistik destek vermemizi istediler. Büyükşehir bize Seka alanını verdi. Keşke bu noktaya gelmeseydi. Arkadaşlarımızın da suçu yok aslında. Bize mahkeme kararları da geldi. Eğer biliyor olsaydık bile bile çıkarmış olsaydık çıkar özür dilerdik. Afişler yapılmış kimse sesini çıkarmadı. Sahneye çıktı ertesi günü patır patır haberlerde çıktı. Ben kimsenin GBT'sini sorgulayamam. Madem böyle bir şey var emniyet devlet neden dışarıda serbest bırakıyor? Osman Öcalan kırmızı bültenle aranmasına rağmen devlet kanallarına çıktı? Bunu bile bile yapmışız gibi lanse edilmesi çok üzücü oldu. Bu tür durumların terörize edilmesi de üzücü. İnsanları böyle hedef altına sokmak doğru değil" dedi.

01 Ekim 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?