Sendika başkanı görevden uzaklaştırıldı

Lastik-İş Sendikası Kocaeli Şubesi Başkanı Yusuf Bayraktar, Genel Merkez Disiplin Kurulu kararı ile görevden uzaklaştırıldı

GEÇTİĞİMİZ haftalarda Kocaeli Devlet Hastanesi önünde iki kişinin saldırısına uğrayan ve hastaneden taburcu olduktan sonra sert açıklamalarda bulunan Lastik İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar görevinden uzaklaştırıldı. Genel Merkez Disiplin Kurulu kararı ile görevinden uzaklaştırılan Bayraktar için sendikanın eski-yeni yöneticilerine yönelik sert eleştirileri, birden fazla suç işlediği gerekçe gösterildi.

"ASILSIZ BİLGİ VE BELGELER"

Genel Merkez'den yapılan açıklamada, "Bilindiği gibi bir süredir Kocaeli’de ve Türkiye genelinde sendikamız Lastik-İş’i hedef alan haber ve yorumların yayınlandığı görülmektedir. Bu haber ve yorumların büyük bir bölümünün kaynağını Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar’ın oluşturduğu anlaşılmıştır. Sendikamızın eski-yeni yöneticilerine dönük çirkin suçlamaların ve sendikamızın tüzel kişiliğine yönelik karalama kampanyasının da büyük ölçüde Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar aracılığı ile basına aktarılan asılsız bilgi ve belgelere dayalı olduğu ortaya çıkmıştır" dedi.

BAŞKANLAR KURULUNUN SORUŞTURMA TALEBİ İLE

Genel Merkez, "Bu gelişmeler üzerine Kocaeli Şube Disiplin Kurulu 12 Eylül 2019 tarihinde, Lastik-İş Sendikası Genişletilmiş Başkanlar Kurulu ise 13.09.2019 tarihinde Yusuf Bayraktar hakkında Genel Disiplin Kurulu tarafından üyelikten çıkarma talebi ile soruşturma yapılmasını talep etmişlerdir. Bu gelişmelerin arkasından Genel Merkez Yönetim Kurulu, 13.09.2019 tarihli yazısı ile Genel Disiplin Kurulunu toplantıya çağırmıştır" denildi.

"BİRDEN FAZLA SUÇ İŞLEDİĞİ"

Devamında, "Lastik-İş Sendikası Genel Disiplin Kurulu konuya ilişkin bütün bilgi ve belgeleri toplayarak durumu incelemiş, gerekli araştırmaları yapmış, tanıkları dinlemiş ve Yusuf Bayraktar’ın savunmasını talep etmiştir. Bütün değerlendirmeler, incelemeler ve araştırmalar yapıldıktan sonra Lastik-İş Sendikası Genel Disiplin Kurulu 27.09.2019 tarihinde, Yusuf Bayraktar’ın Kocaeli Şube Başkanlığı görevinden işten el çektirilmesine karar vermiştir. Genel Disiplin Kurulu ayrıca, yaptığı inceleme, araştırma ve soruşturmalar sonucunda, Yusuf Bayraktar’ın Sendika Ana Tüzüğünün ön gördüğü hükümler çerçevesinde, ‘üyelikten çıkarılmasını gerektirecek birden fazla suç işlediği’ kanaatine varmıştır. Genel Disiplin Kurulu’nun bu kararı Yusuf Bayraktarın kendisine ve ilgili yerlere bildirilmiş bulunmaktadır" açıklamalarına yer verildi.

01 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?