İçki ruhsatı talebi mecliste oylanacak

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, belediyeye başvuran 3 işletmenin içki ruhsatı talebini meclise getireceklerini söyledi. Hürriyet, “Yasa, başkanlık olarak bize içki satışı talebinde bulunan işletmeciye ruhsat verme yetkisi vermiyor. Yetki, mecliste olduğu için talebi oy birliğiyle meclise sunduk” dedi

Galip Ataman
Galip Ataman Tüm Haberleri

YETKİ MECLİSTE

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, daha önce belirlenen içki yerlerine yenilerini dahil etme yetkisinin belediye meclisinde olduğunu ifade ederek başkan olarak ‘evet ya da hayır’ demesinin mümkün olmadığını söyledi. Bugün mecliste görüşülecek 3 işletmenin Kemalpaşa Mahallesi eski Postane Sokak No: 9/B, Ömerağa Mahallesi Dündar Çiğit Sokak No:8/A ve Sanayi Mahallesi Ömer Türkçakal Bulvarı No: 7 Zemin Kat 87/89 adreslerinde olduğu öğrenildi.

SAMİMİ OLMALIYIZ

İzmit’in yaşayan bir kent olmadığına dikkat çeken Başkan Hürriyet, alkol satışı konusunda herkesi samimi olmaya çağırdı. CHP ile içkiyi yan yana getirmek anlamında siyasi propoganda yapıldığını iddia eden Hürriyet, “Biz yasa ve yönetmeliklerin verdiği yetkileri uyguluyoruz. Bizden önce verilmiş onlarca içkili işletme var. Olaya siyaseten bakmak yanlış olur. Herkesin samimi olması lazım” şeklinde konuştu.

KAPANÖNÜ ÇARŞISI

İzmit’e dokunmak için şehir plancılarına projeler hazırlattıklarını ifade eden Hürriyet, “Kapanönü esnafıyla konuştum. Projeyi beğendiler ancak ekonomik boyutu ve çalışmanın süresine haklı olarak takıldılar” dedi. Etrafta çok fazla bilgi kirliğine dikkat çektikten sonra şöyle konuştu, “Çorba çeşmelerinin kaldırılması ya da adının değiştirilmesi söz konusu değil. Sadece trafiği engellediği için Kuruçeşme’dekini parka alacağız”.

30 Eylül 2019 Kocaeli/ İzmit- Siyaset

Muhabir Galip Ataman


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?