Büyükakın yaşlılar haftasını kutladı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, ‘Dünya Yaşlılar Haftası’nı kutladı. Bu kapsamda yayınladığı tebrik mesajında, “Büyüklerine sahip çıkan toplumlar medeniyeti yakalamış toplumlardır” ifadesini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, ‘Dünya Yaşlılar Haftası’nı kutladı. Yayınladığı mesajla günün anlam ve önemine dair konuşan Büyükakın, “Bir ailede yaşlıların varlığı, o ailenin temel direğidir, dirliğidir. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar, medeniyeti yakalamış toplumlardır. Ömrünün büyük bir kısmında topluma ve ülkesine hizmet vermiş olan büyüklerimizi, yaşlandıkları dönemde memnun etmek boynumuzun borcudur” dedi.

"BİR GÜN HEPİMİZ YAŞLANACAĞIZ”

Dünya Yaşlılar Haftası’na dair açıklamalarda bulunan Büyükakın, “Toplumsal dayanışmanın en önemli göstergelerinden birisi, yaşlıların karşılaşabileceği sorunların en aza indirilmesi ve bunların çözümüne ulaşabilme imkânlarının onlara sunulmasıdır. Gerek Büyükşehir Belediyesi olarak, gerekse de hükümetimiz nezdinde yaşlı vatandaşlarımıza götürülecek hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Ulaşımda sağlanan kolaylıklar ve diğer pek çok kolaylığı bunlara örnek verebiliriz. Yaşlılarımıza ve onların sorunlarına sahip çıkmak bir insanlık ve vatandaşlık görevimizdir.

Yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygılarımızı azaltacak, hangi yaşta olursa olsun, tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

“HİÇBİR CANLI ZAMANA DİRENEMEZ”

Sözlerine devam eden Büyükakın, “Bir gün hepimizin yaşlanacağı gerçeğini görmemiz için sanırım aynaya bakıp birkaç yıl sonrasını hayal etmemiz yetecektir. Hiç bir canlı yoktur ki geçen zamana direnebilsin. Zaman su gibi akıyor ve yaşlılık eninde sonunda herkesi gelip buluyor. Her geçen an, bir anı olarak yaşam hanemize ekleniyor. Bugün de, birkaç saat sonra dün olacak. Ve bizler, bir gün daha yaşlanacağız. Hepimiz bugün huzurlu bir ortamda yaşıyorsak bunu en başta yaşlılarımıza borçluyuz. Büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil, yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu hissettirelim. Yaşlılarımıza yapacağımız her türlü yardım, dinî, vicdanî, ahlaki ve millî görevimizdir.

Kıymetli büyüklerimize bu dönemlerinde de sağlık, sıhhat, huzur dolu günler diliyor, Dünya Yaşlılar Haftasını en kalbi duygularımla kutluyorum” şeklinde konuştu. 

30 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?