Hürriyet, yeniden kredi çekme yetkisi isteyecek

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Ekim Ayı Meclis Toplantısı'nda araç satın almak adına kredi çekebilmek için yeniden yetki isteyecek

İzmit Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı, bugün saat 15.00'te Meclis Salonu'nda gerçekleştirilecek. 17 gündem maddesinin görüşüleceği toplantıda gündemi meşgul eden araç satın alınabilmesi için belediye başkanına kredi verme yetkisi ile ilgili madde yeniden görüşülecek. Daha önce komisyona gönderilen ve geçtiğimiz ay yeniden gündeme getirilen söz konusu maddede AK Partili meclis üyeleri, Başkan Hürriyet'e araç satın alabilmesi için onay verirken kredi çekme yetkisine ret oyu vermişti. Bu süreçte diğer ilçelerde de araç satın alınması için kredi çekme yetkisi isteyen diğer belediye başkanlarına onay çıkmıştı. Hürriyet, bugünkü toplantıda meclisten kredi çekebilmek için yeniden yetki isteyecek.

HÜRRİYET KÖLN'E GİDİYOR

İzmit Belediyesi ve UNICEF'in ortaklaşa yapmış olduğu 'Benim Evim Çocuk ve Gençlik Merkezi' projesinin örnek proje seçilmesi sebebiyle Köln'de gerçekleştirilecek olan Çocuk Dostu Şehirler Zirvesi 14-18 Ekim 2019 tarihleri arasında olup tüm masrafların UNICEF tarafından karşılanacak olan zirveye davet edilen Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in görevlendirilmesi teklifi görüşülüp onaya sunulacak.

KONYA TUZLUKÇU KARDEŞ ŞEHİR OLUYOR

2018 Yılı Ocak ayından bugüne devam eden Via Francigena Kültür Rotası, Trace Your Eco ve Türkiye Kültür Rotaları İşbirliği Projesi kapsamında imzalanan Avrasya Yolu kapsamında Hoşgörü Yolu projesi güney bölümü çalışmaları tamamlandı ve kuzey bölümü için hazırlıklara başlandı. Hibe programına yapılacak proje başvurusunda ortak olmak üzere çalışmalar yapmak için belediye ile daha önceden yapılmış işbirliği protokolünün yenilenmesi ve söz konusu dernek ile kentin kültürel ve sosyal yaşamına olumlu katkılar verebilecek çalışmalar yapabilmek adına işbirliği protokolünü imzalamak için Başkan Hürriyet yetki isteyecek. İzmit Belediyesi ile Konya Tuzlukçu Belediyesi'nin kardeş şehir olunması teklifi görüşülüp onaya sunulacak.

23 MAHALLE İÇİN 6'ŞAR BİLİRKİŞİ SEÇİLECEK

İzmit'e bağlı Arızlı, Akpınar, Kulfallı, Serdar, Yenimahalle, Arpalık İhsaniye, Çayırköy, Sepetçi, Yeşilova, Sekbanlı, Tepeköy, Durhasan, Alikahya Atatürk, Alikahya Cumhuriyet, Alikahya Fatih, Alikahya Merkez, Fevzi Çakmak, Karadenizliler, Yahya Kaptan, Yenişehir, Hatipköy, Kabaoğlu, Tüysüzler Mahallelerinde 3402 sayılı Kadastro Kanununun 22. Maddesinin (a) bendinin uygulamasına ilişkin kadastro ekipleri ile birlikte görev yapmak üzere belirtilen her mahalleden seçilen 6'şar adet bilirkişilerin seçilmesi teklifi görüşülecek.

3 YER DAHA İÇKİLİ MEKANA DAHİL OLUYOR

Mecliste İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmeliğin 29. maddesine istinaden Kemalpaşa, Ömerağa ve Sanayi Mahallesi'ne bağlı 3 adet yerin içkili yer bölgesine dahil edilerek mevcut haritasına işlenmesi teklifi görüşülüp onaya sunulacak. Belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğünde kullanılmak üzere evsel çöplerin ve geri dönüşüm atıklarının geçici olarak depolandığı çöp konteynırlarının satın alınması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığından  bakanlığın uygun gördüğü  miktarda şartlı ayni yardım talebinde bulunulması ve belediye adına yardımla ilgili konularda Başkan Hürriyet yetki isteyecek.

30 Eylül 2019 Kocaeli/ İzmit- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?