Hülya Aksoy hemşehrileriyle horon tepti

Yeni sezonu Horon Gecesi ile açan SİMA Doğu Karadenizliler Hizmet Vakfı'nın “Bir Öğrenci de Sen Okut" sloganıyla düzenlendiği geceye Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy da katıldı. Son derece eğlenceli geçen gecede Vali Aksoy'un eşi Hülya Aksoy da hemşerileriyle horon tepti

1996 yılından bu yana ilimizde hizmetlerini başarıyla sürdüren, Kocaeli’de Doğu Karadenizlileri bir araya getirmek ve Laz kültürünü yaşatmak için çalışan SİMA Doğu Karadenizliler Hizmet Vakfı bu yılki sezon açılışını Maşukiye Motali Life Otel'de gerçekleştirdi. Horon Gecesi konseptiyle ve “Bir Öğrenci de Sen Okut" sloganıyla düzenlenen gecede elde edilen gelirler burslu öğrenciler için kullanılacak. Son derece eğlenceli geçen gecede Vali Hüseyin Aksoy'un eşi Hülya Aksoy da horon tepti.

VALİ AKSOY VE EŞİ DE KATILDI

Geceye Vali Hüseyin Aksoy ve Artvin Arhavili olan eşi Hülya Aksoy, kısa süre önce tayini çıkan Gölcük Orman İşletme Müdürü Hamdi Kaptanoğlu ve eşi, Konak Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Gündoğdu ve eşi Sevgi Gündoğdu, İş adamı Medet Başlılar ve eşi Gül Başlılar, İş Adamı Ahmet Özdemir ve eşi Güzin Özdemir, Kocaeli Artvinliler Birliği Başkanı İmat Erdoğan ve çok sayıda Doğu Karadeniz kökenli davetli katılım sağladı.

LAZ YEMEKLERİ İKRAM EDİLDİ

Burslu öğrencilere gelir elde edilmek üzere organize edilen Sima Vakfı’nın Horon Gecesi konseptli programında ev sahipliğini Vakfın hem kurucu ve Onursal Başkanı olan aynı zamanda şu anda Vakfın Başkanlığını yürüten Orhan Bayramin ve eşi Saadet Bayramin, Yönetim Kurulu Üyeleri, SİMA Vakfı Kadın Kolları Başkanı Dilek Günöz ve Yönetimi gerçekleştirdi. Muhteşem bir ev sahipliği örneği gösterilen gecede konuklara Karalahana Çorbası, Mısır Ekmeği, Minci tava ve Laz Böreğinden oluşan Laz yemekleri ikram edildi.

HÜLYA AKSOY DA HORON TEPTİ

Gecede ilk olarak Korhan-Haluk ikilisi sahne aldı. Ardından sahneye çıkan Karadenizli Sanatçı Murat Güven söylediği Lazca ve Türkçe şarkılarla davetlilerin kulaklarının pasını sildi. Lazca türküler eşliğinde bol bol horon oynanırken pistte hiç boş kalmadı. Vali Hüseyin Aksoy’un Artvin Arhavili olan eşi Hülya Aksoy’da bir ara piste çıkarak hemşerileri ile horon tepti. Gecede sahne alan Crossdouzer Spor Salonu Dans Eğitmenleri Rezzan-Ramazan Uzer çifti de Tango Gösterileri ile büyük alkış aldı. Gecenin finali hep birlikte söylenen İzmir Marşı ile yapıldı.

"23 YILDIR AİLE BAĞI OLUŞTURDUK"

Gecede kısa bir konuşma yapan SİMA Doğu Karadenizliler Vakfı Başkanı Orhan Bayramin, “1996 yılından bu yana 23 yıl geçti ve bu 23 yılda SİMA Vakfı daha çok kenetlenerek, daha çok birbirine bağlanarak bir aile bağı oluşturmuş ve güçlü dinamik bir şekilde ayakta. Bunda emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Böylesi geceler eğlence niteliği arz eden gecenin ötesinde birliğimizi, beraberliğimizi, bütünlüğümüzü pekiştirdiğimiz gecelerdir. Çok sevdiğimiz kentimizi, örf ve adetlerimizi, ananelerimizi, kültürümüzü, Lazcamızı, gelecek nesillere aktarmak için idame mecburiyetimiz olduğunu biliyoruz ve o gayretle çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

"DAHA BÜYÜK BİR PROJE YAPACAĞIZ"

Bayramin, "Bu gecemizin tüm geliri burs verdiğimiz öğrencilerimiz için kullanılacaktır. Bundan sonra da 2 ayda bir böyle gecelerimiz olacak. Bu vakfı yaşatmanız için sizlerin de desteğini bekliyoruz. İleride daha büyük projeler yapacağımızı da bu akşam sizlere müjdelemek istiyorum. Böyle güzide bir topluluğa hitap etmekten büyük onur duyuyorum, katılımınız için hepinize tek tek teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.

"ÖNEMLİ OLAN YENİ NESLE AKTARABİLMEK"

Gecede kısa bir konuşma yapan Vali Hüseyin Aksoy, “SİMA Vakfı bugüne kadar önemli faaliyetlere imza attı. Önemli olan kültürünü yaşatmak, genç kuşakları geçmiş kültürlerle buluşturmak ve bir arada olarak yeni nesle onları aktarabilmek. Birlikte olmak güzel, bu birlikteliği sağlamak büyük önem taşıyor. Bu anlamda bu birlikteliğin oluşmasında katkısı olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ben de Trabzonluyum, eşim Arhavili. Rize Hemşin ilçesinin kurucu Kaymakamlığını yaptım, Pazar’da da 1 yıla yakın Kaymakam vekilliği görevinde bulundum. Ben de o bölgede 2 yıl çalıştım. Dolayısıyla ben de aynı bölgenin, aynı kültürün içerisinde yetişen, büyüyen, yaşayan biri olarak sizlerle bu akşam burada olmaktan memnuniyet duyduğumu bir kez daha belirtmek istiyorum. Katılan, katkı sunan herkese de teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

30 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?