Suadiye Ortaokulu, Girit Adası'ndan döndü

Suadiye Ortaokulu öğretmenleri Erasmus+ projesi kapsamında Yunanistan’ın Girit Adası'ndan döndüler

Kartepe'de Suadiye Ortaokulu’nun, 2017 teklif çağrısı döneminde Erasmus+ projeleri kapsamında Ulusal Ajans’a başvurusunu yapmış oldukları "I Learn, You Learn But Together We Double Learn" isimli projeleri kapsamında 22/09/2019 - 28/09/2019 tarihleri arasında Yunanistan’ın Girit Adası'nda bulunan “37 Primary School Heraklion,” okulunda proje etkinliklerine katıldılar.

SUNUM İMKANI BULDULAR

Okul Müdürü Hakan Bozan'ın öncülüğünde 2 öğretmen ile katılarak, proje kapsamında ülkemiz ve yöremize ait sunum ve video gösterilerini diğer ortak ülkeler İspanya, Polonya, Romanya, Yunanistan’dan katılan öğrenci, öğretmen ve velilere sunma imkanı buldular. Okul Müdürü Hakan Bozan, “Projelerin Gardner’ın Çoklu Zeka Teorisi ile ilgili olmasından dolayı öğretmenlerimiz Yunanistan’da Web 2.0 eğitimi aldılar ve çeşitli etkinlikler ve sunumlar yaptılar" dedi.

PROJENİN KATTIKLARI DEĞERLENDİRİLDİ

Okul Müdürü Hakan Bozan, projenin 2017 yılında İspanya’da yapılan ilk toplantıdan bu yana geçen 2 yıllık süre içerisinde yapılan tüm etkinliklerin değerlendirildiğini, Yunanistan’ın Girit Adası'nda yapılan projenin son toplantısında projenin hem öğretmenlere hem de öğrencilere neler kattığının değerlendirildiğini belirtti.

TARİHİ VE KÜLTÜREL YERLERE ZİYARET

Okul Müdürü Hakan Bozan, Yunanistan’ın Girit Adası'nda bulunulan süre kapsamında, gerek Yunan kültürü ve gerekse de tüm ortaklar ile kültürel alışverişin yapıldığını, Girit Adası'nın yerel makamları ile bir araya gelinerek başta tarihi ve kültürel şehri olmak üzere tarihi ve kültürel yerlerin ziyaret edildiğini belirtti.

17 FARKLI ÜLKEYE GİDİLDİ

Okul Müdürü Bozan, bu tür projelerin öğrenciler ve öğretmenler için çok faydalı olduğunu, bu proje kapsamında kazanılacak deneyim ve tecrübelerin gerek öğretmen gerekse de öğrencilerin üzerinde özellikle dil öğrenimi yönünden olumlu motive edeceğini düşündüğünü ve önümüzdeki yıllarda da farklı projeler üretmek içi çalışmalarına devam ettiklerini, şu ana kadar okuldan toplam 17 farklı ülkeye 48 öğretmen ve 87 öğrencinin gittiğini belirtti.

30 Eylül 2019 Kocaeli/ İzmit- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?