Gözütok’tan adaylık açıklaması

KEDFE’nin 27 Ekim’deki genel kurulu öncesinde adı başkan adaylığı için geçen Kocaeli Erzurumlular Derneği Başkanı Avni Gözütok, yaptığı açıklama ile göreve talip olmayacağını, Dadaşların birlik ve bütünlüğünü tesis etmek için görevden feragat ettiğini söyledi

Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu’nun (KEDFE) olağan genel kurulu 27 Ekim Pazar günü yapılacak. Kongre öncesinde mevcut başkan Tekin Dursun yeniden göreve talip olurken, özellikle federasyona bağlı derneklerin başkanlarının desteklediği belirtilen başarılı iş insanı Murat Güzel rakip olarak çıkmıştı. İki yıl önceki genel kurulda aday olan, ancak çok az bir oy farkı ile seçimi kaybeden Kocaeli Erzurumlular Derneği Başkanı Avni Gözütok da konu hakkında yaptığı açıklamasında aday olmama kararı aldıklarını söyledi.

 

“KIRGINLIKLAR YAŞANDI”

Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan ve kendisinin KEDFE’nin kuruluşunda mücadele eden ilk 5 kişiden biri olduğunu söyleyen Başkan Gözütok, “Federasyonumuzun kongresi 27 Ekim’de yapılacak. Fakat bizim 29 Ekim 2017’de yapılan ve aday olduğum bir önceki kongrede gösterdiğimiz yapıcı ve birleştirici tavrı maalesef genel kurul sonrasında kazanan yönetimden göremedik. Doğal olarak sitemler, küskünlükler, kırgınlıklar oldu ve çözüm bulunamadığı için bu kırgınlıklar devam etti” dedi.

 

“DADAŞLARIN BEKLENTİLERİ VAR”

Erzurumlular arasında rahatsızlık duyulmaya başlandığını kaydeden Gözütok, “Bu konunun detaylarına girmeyeceğim. Çünkü biz huzursuzluğun suçlusunu aramıyoruz. Mevcut yönetimin hataları ve mutlaka bizlerin de eksikleri bu huzursuzlukta etkili olmuştur. Şimdi ise 27 Ekim’deki kongremizde bu sorunların çözümü, birlik ve beraberliğinin yeniden tesisi, kırgınlıkların giderilmesi adına Dadaşların önemli beklentileri vardır” diye konuştu.

 

ERZURUM SEVDALISIYIM

Süreçte kendisine adaylık ile ilgili önemli bir baskının olduğunu da kaydeden Başkan Avni Gözütok, “Ben vatan ve Erzurum sevdalısı bir insanım. Bu zamana kadar makam ve mevki peşinde hiç olmadık. Bize düşen birlik ve beraberliği en güçlü şekilde yeniden tesis etmektir. Kongre öncesinde ekibim, her zaman desteklerini gördüğüm dernek başkanlarım, Kocaeli Erzurumlular Derneği yönetim kurulum ve Dadaşlarımız adaylığımla ilgili çağrılarını yapmışlardır. Onların desteği bu seçimi kazanacağımızı da gösteriyordu” dedi.

 ADAY DEĞİLİM

Kazanma ihtimalinin yüksek olduğunu bildiğini belirten Gözütok, şöyle konuştu: “Mevcut başkan Tekin Dursun yeniden aday oldu. Bu nedenle ben ya da o, hangimiz kazanırsak kazanalım huzursuzluğun bitmeyebileceği endişesini yaşamaya başladım. Ayrıca makam ve mevki hırsına kapılmayıp birlik ve bütünlük içinde, Erzurumluların kamuoyunda daha güçlü şekilde var olmasının önünü açmak amacıyla Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu başkanlığına aday olmamaya karar verdim.”

 

KUCAKLAYICI OLACAĞIZ

“Biz bu kararı alırken kongreyi kazanabileceğimizi çok iyi biliyor ve görüyorduk. Gönül isterdi ki attığımız bu adımı keşke başkaları da atabileydi. Beni destekleyen, birlikte hareket ettiğimiz dernek başkanlarımız ve tüm Dadaşlarla birlikte birleştirici ve kucaklayıcı tutumumuzu bu kongre döneminde de sürdüreceğiz. Erzurumlulara hizmet eden tek dadaşın bile camiamız dışında kalmasına müsaade etmeyecek, ötekileştirmeyecek ve yine birleştirici olacağız. Kongreyi kazanan kim olursa olsun yine yaşanabilecek hataları “biz” mantığı ile sadece kendi içimizde gündeme getirecek, Erzurumlu olmanın bilinci ve idraki ile hareket edeceğiz. Federasyonumuzun kongresinin hayırlı olmasını dilerken hemşehrilerimizin güzel günlerin var olduğunu bilip rahat olmaları tek arzumuzdur. Derdimiz makam mevki değil, Erzurumluların huzuru, birlik ve bütünlüğüdür.”

28 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.