İzmit Belediyesi o parayla yat mı alacak?

DP İl  Başkanı Mustafa Nazlıgül partisinin il binasında yaptığı açıklamada İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e mecliste araç satın alma kredisi ile ilgili yetki verilmemesiyle ilgili eleştirilerde bulunarak, “Başiskele'ye yetki verildi. İzmit Belediye Başkanı’na bir türlü yetki veremediler. Derince ve Başiskele o parayı halka harcayacak da Fatma Hanım yat kat mı alacak? Bu konuda Mehmet Ellibeş’ten ricam çifte standardın nedenini açıklasın. Kocaeli halkını bilgilendirsin” dedi.

Diren Çelik
Diren Çelik Tüm Haberleri

DİREN ÇELİK

Demokrat Parti (DP) İl Başkanı Mustafa Nazlıgül ve yönetimi il binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Parti çalışmalarının ve gündeme dair konuların görüşüldüğü toplantıya DP Genel Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, Kartepe İlçe Başkanı Ahmet Cengiz ve parti üyeleri katıldı.

“DP ESKİ GÜCÜNE KAVUŞACAK"

Toplantıda ilk olarak söz alan DP Genel Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, “Demokrat Parti güçlü bir sürece girdi. Genel merkez olarak hareketli bir süreç yaşıyoruz. Amacımız Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı dışında 3’üncü bir cephe açarak bu ülkeye hizmet etmektir. Türk milleti ne zaman dara düşse demokratlar yeniden devreye girmiştir. Biz yine yüce Türk milletine hizmet etmek için güçlü bir şekilde geliyoruz. Güçlü bir şekilde bu şanlı millete hizmet için tekrar eski gücümüzle geliyoruz.” şeklinde konuştu.

 “ KOCAELİ’NİN YARASI TRAFİK”

DP Genel Başkanı Aydoğdu’dan sonra söz alan İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, “Amacımız kimseyi yermek ya da övmek değil. Bu şehirde gördüğümüz eksiklikleri ya da iyi şeyleri halkla paylaşma niyetindeyiz. Kocaeli’de büyük bir muhalefet eksikliği görüyorum. İttifak partilerinin çalışmaları birbiriyle kavgadan öteye geçemiyor. Kentimizde eksikler konusunda ilk gördüğümüz öncelikle trafik konusu. Kocaeli’nin değişmeyen yarası trafik. Özellikle Salim Dervişoğlu Caddesi’nde ciddi trafik oluşuyor. Sağ şerit kitleniyor. Otobüsten inecek vatandaşlar için de sıkıntılı durumlar oluşuyor. Orada bulunan beton bloklar bir işe yaramıyor. Onlar oradan sökülerek iki tane cep oluşturulup durak koyulursa orada toplu taşıma için bir rahatlama yaratabilir ”dedi.

“ESNAF KAN AĞLIYOR”

Sözlerine devam eden Nazlıgül, “ İzmit esnafı kan ağlıyor. Esnafı canlandıracak farklı projeler hayata geçirilmeli. Çocuklar için kültür merkezi, eğlence merkezi, tarihsel bir projeyle değerlendirilebilir. Bir diğer konu Kocaeli Adliyesi’nin şu anki görünümü ve binanın yetersizliğidir. Zamanında bina çok şatafatlı diye yapıldı ama şu an çalışanlarına bile yetersiz geliyor. Bina içerisindeki bölümler dağılmış durumda. Adliye hukuku adaleti temsil eder. Külliye kadar şatafatlı olmasa da adaleti simgeleyen bir binaya taşınabilir” ifadelerini kullandı.

“İZMİT’E NEDEN YETKİ YOK?”

Son olarak şehirde son dönemde gündem maddesi olan araç kredisi meselesine de değinen Nazlıgül,  “Biliyorsunuz İzmit Belediyesi’nde araç satın alma işlerinde bir türlü yetki verilemiyor. Ancak geçtiğimiz günlerde diğer ilçelere baktığımızda mecliste araç satın alma işi için yetki verildiğini gördük. Buradan Sayın Ellibeş’e sormak istiyorum. Acaba parti içerisinde İzmit’e yetki vermeyin Derince ve Başiskele'ye verin gibi şeyler mi konuşuluyor? Eğer bu Kocaeli halkı için faydalı bir uygulamaysa neden bazı ilçelerde yetki veriliyor da İzmit’te verilmiyor. Bu çifte standardın sebebi nedir” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

28 Eylül 2019 Kocaeli/ İzmit- Siyaset

Muhabir Diren Çelik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?