Çalışanların bina endişesi sürüyor

Gebze ilçesinde, vergi dairesi çalışanları İstanbul’da yaşanan deprem nedeniyle can güvenliklerinden endişe ettiklerini belirterek, binanın sağlam olduğuna dair çalışanlara bilgi verilmediğini, gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

İstanbul’da dün yaşanan deprem Gebze’de de hissedilirken, Gebze Vergi Dairesi çalışanları ve binada işlemler için gelen vatandaşlar korku içerisinde dışarı çıktı. Vergi Dairesi çalışanları, binanın depreme dayanıklı olmadığını düşünerek, içeri girmedi. Bugün sabah bina önünde toplanan çalışanlar basın açıklaması yaptı. Gerekli önlemlerin alınmasını isteyen çalışanlar, şu açıklamada bulundu:

GEREKLİ TEDBİRLER ALINSIN

"26 Eylül günü meydana gelen depremde hizmet binamız aşırı derecede sarsıntıya maruz kalmıştır. Deprem anından sonra binamız boşaltılmıştır. Binamızın içinde ve dışında çok sayıda çatlaklar mevcuttur. Binanın hali hazırda tüm taşıyıcı kolonlardan numune alınmış ve sağlam olduğuna dair çalışanlara herhangi bir bilgi verilmemiştir. Hizmet binamız dört ilçeye hizmet verip yaklaşık 270 çalışanı bulunmaktadır ve gün içerisinde binlerce insan girip çıkmaktadır. Vatandaşlarımız ve biz çalışanların can güvenliğinden endişe ediyoruz. Yetkililerin bir an önce gerekli çalışmaları yapıp, vatandaş ve biz personelin can güvenliği açısından gerekli tedbirlerin alınmasını bekliyoruz.'' 

Yapılan basın açıklamasının ardından personel görev yerlerine döndü.

27 Eylül 2019 Kocaeli/ Gebze- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?