Temizkan," Olası Marmara Depremi uyarı veriyor"

Kocaeli Jeoloji Mühendisleri Odası il temsilcisi Niyazi Temizkan bugün yaşanan İstanbul Silivri Merkezli depremin ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Niyazi Temizkan açıklamasında şu ifadeleri kullandı “ Silivri açıklarında 5.8 büyüklüğünde gerçekleşen ve ilimizde de ciddi şekilde hissedilen bir depremi daha yaşadık.  Türkiye’nin çoğu bölgesinin deprem riskiyle yaşadığını ve Marmara Depreminin kendini sürekli hissettirdiğini bir daha hatırlatmak istiyoruz. Bu koşullar altında ülkemizi ve kentimizi depreme hazırlamanın ne kadar önemli olduğunu ve bu kısa sürede alınması gereken acil önlemleri zaman kaybetmeden almanın gerekliliği apaçık ortadadır. Olası bir Marmara Depreminde şehrimizinde büyük bir tehlike içerisinde olduğu ve belirli bölgelerin bu depremden ciddi şekilde etkileneceği unutulmamalıdır.

TESPİT EDİLMELİ

Halkımızın ve kent yönetiminin deprem öncesinde, sırasında ve sonrasında tam olarak ne yapacağını bilememekte, yapı stokuna güvenemeyen halkımız ciddi bir panik yaşamaktadır.

Bu anlamda yeterli mühendislik hizmeti almamış, depreme karşı güvensiz binalar bir an önce tespit edilmeli, deprem öncesi, esnası ve deprem sonrası kentin tüm bileşenlerini hazırlamak öncelikli görevimiz olmalıdır.

Türkiye’nin en büyük sanayi bölgesi ve ekonomik can damarı olan İstanbul ve kentimizin, gelecek Marmara depremi öncesinde başta bu hazırlıklar olmak üzere bir an önce gerekli olan önlemleri almak ve halkımızı bu konuda bilinçlendirmek öncelikli görevimizdir.”

     

26 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?