Dilovası yerinde kalıyor, Kömürcüler taşınacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı talimatıyla Kentsel Dönüşüm ve Altyapı Genel Müdürü Vedat Ülger başkanlığında Dilovası Kömürcüler OSB’de yapılan toplantıda önemli tavsiye kararları alındığı öğrenildi. Taşınması kesinleşen Kömürcüler OSB’nin yerine TOKİ tarafından yapılacak 15 bin konuta taşınmak isteyen Dilovası halkına öncelik verilecek

Galip ATAMAN-

 DİLOVASI TAŞINMIYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Tahir Büyükakın, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile yaptığı görüşmeyi, Kentsel Dönüşüm ve Altyapı Genel Müdürü Vedat Ülger ileönceki gün yaptıkları toplantıyı gazetemize değerlendirdi. Büyükakın, “ Dilovası taşınmıyor. Taşınması kesinleşen Kömürcüler OSB’nin yerine TOKİ 15 bin konutluk yeni bir yerleşim merkezi kuracak” dedi.

 

5 YILDA TAŞINACAK

Başkan Büyükakın, birinci öncelikleri arasında olduğunu ve bu çalışmanın ağırlık merkezinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığının olduğu söyleyen Büyükakın Dilovası’nı taşımak gibi gündemleri olmadığını söyledi. Önceki günkü toplantıda, Kömürcüler OSB’nin 5 yıl içinde demiryolu taşımacılığına uygun bağlantıları olan, kuru ve sıvı yük tahmil ve tahliye limanına yakın bir yere taşınması ile ilgili rapor hazırlamak üzere komisyon kurulmasına karar verildi.

 

TOKİ’DEN 15 BİN KONUT

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un talimatıyla Kentsel Dönüşüm ve Altyapı Genel Müdürü Vedat Dülger başkanlığında Kömürcüler OSB’de yapılan toplantıda önemli tavsiye kararları alındığı öğrenildi. Kömürcüler OSB’nin limana yakın bir yere taşınmasıyla boşalacak yerde TOKİ’nin 15 bin konutluk yeni bir şehir kurması bekleniyor. Konutlara isteğiyle taşınmak isteyen Dilovası’nda oturanlara öncelik tanınacak.

25 Eylül 2019 Kocaeli/ İzmit- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?