Küfürle yol almaya çalışan bize oy vermesin

CHP'li kadınlar, partili kadınlara yönelik yazdığı köşe yazısı nedeniyle gazeteci İsmet Çiğit hakkında suç duyurusunda bulundu. İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, "Eline kağıt kalem alan güç zehirlenmesi içinde sağa sola saldırmakta. Bunu hiçbir şekilde kabul edemeyiz. Küfürle yol almaya çalışan bize oy vermesin" dedi

Pınar GÜL TARHAN-

Ses Kocaeli haber sitesinde kaleme aldığı köşe yazısıyla bir gazeteciyi hedef aldığı iddia edilen ve CHP örgütü üzerinden sarf ettiği sözleri nedeniyle gazeteci İsmet Çiğit’e tepkiler büyüyor. CHP il örgütü, bugün Kocaeli Adliyesi'ne gelerek gazeteci Çiğit hakkında suç duyurusunda bulundu. Ardından adliye önünde basın açıklaması gerçekleştirdiler. Açıklamada İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, il yönetimi ve parti örgütü katılım sağladı.

"GAZETECİYE YAKIŞMAYAN ÜSLUP"

Açıklamayı grup adına gerçekleştiren İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Kocaeli yerel basınından İsmet Çiğit, 19 Eylül tarihinde yayınlanan köşe yazısında bir gazeteciye yakışmayan üslupla, partimizde aktif görev yapmış kadınlara hakaret etmiştir. Söz konusu yazıda; Cumhuriyet tarihinden bu yana ilkeleri ve yol arkadaşları belli olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne planlı bir saldırı mı hedeflenmektedir, yoksa CHP çatısı altında göğsünü gere gere çalışan emektar partili kadınlarımız mı zan altında bırakılmak istenmektedir?" dedi.

"ŞİDDETLE KINIYORUZ"

Kaya, "Şahsın kullanmış olduğu ifadelerde yer alan "erkek hegemonyasına ait" kadınları hedef alan, cinsiyetçi, sığ bakış açısını şiddetle kınıyoruz ve sessiz kalmayacağız. Kadınlara yöneltilen hakaret içerikli ithamlar TCK kapsamında suç unsuru barındırdığından konuyla ilgili bugün itibari ile adli işlemleri başlattık. Bu kentteki, bu ülkedeki ve dünya üzerindeki hiçbir kadının siyasi görüşü, ideolojisi ne olursa olsun ayırt etmeksizin erkek hegemonyasının güç çatışmasına, kişisel çıkarlarına alet edilmesine asla ve asla izin vermeyeceğiz" şeklinde konuştu.

"GÖRDÜĞÜMÜZ HER ŞEY KADININ ESERİ"

"Bu tip kalkışmalarla kadınlara hakaret eden, zan altında bırakan, hedef gösteren her kim olursa olsun adalet önünde hesap verecektir" diyen Kaya, "Bizler de CHP'li kadınlar olarak adalet arayışının bugün olduğu gibi her zaman öncüsü olacağız. Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk’ün kadınlarımıza verdiği değeri hepimiz biliyoruz. Kendisini Atatürkçü olarak lanse ettikten sonra kadınlara hakareti normalleştirmeye çalışan, tepki aldıktan sonra ise ettiği hakaretleri savunmayı sürdüren ve bu zihniyeti taşıyan herkese Ata’mızın şu sözlerini hatırlatmak isterim; 'Dünya üzerinde gördüğümüz her şey, kadının eseridir. Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır" sözlerini kullandı.

"GÜÇ ZEHİRLENMESİ İÇİNDE SAĞA SOLA SALDIRMAKTA"

Ardından söz alan İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise, “Çok üzücü bir olay. Ülkemizde basına verilen önem her zaman tarafımızdan desteklenmiştir. Eline kağıt kalem alan güç zehirlenmesi içinde sağa sola saldırmakta. Bunu hiçbir şekilde kabul edemeyiz. Bırakın CHP, hiçbir kadına yakışmaz. CHP kadına değer veren kimseye hareket etmeyen bir örgüttür. Küfürle yol almaya çalışan bize oy vermesin. Gerekli soruşturulma yapmak adına suç duyurusunda  bulunduk. Bundan böyle bu konuyu köpürtmenin anlamı yok. Herkes artık konuşmaktan kaçınsın. Size söz veriyoruz biz konunun takipçisi olacağımız” ifadelerine yer verdi.

23 Eylül 2019 Kocaeli/ İzmit- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?