Su baskınlarına karşı önlem alınıyor

Büyükşehir Belediyesi yaşanabilecek aşırı yağışlara karşı menfez, mazgal, dere ve yağmur suyu hatlarında geniş çaplı temizlik çalışmalarını sürdürüyor

Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı meydana gelebilecek ani aşırı yağışlara karşı yaşanacak problemlere önceden çözüm alıyor. Menfez, mazgal ve yağmur suyu hatlarında geniş çaplı çalışmalarına devam ediyor.

DETAYLI TEMİZLİK

Son yıllarda Kocaeli'nde mevsim normallerinin üzerinde ani aşırı yağışlar yaşanabiliyor. Mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşen yağışlar sonrasında tıkanabilecek olan mazgaller Büyükşehir ekipleri tarafından detaylı temizleniyor. Ekipler ayrıca dereler ve yağmur suyu hatlarında da geniş çaplı temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

TÜM İLÇELERDE YAPILIYOR

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ile İSU Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından şiddetli yağışlarda su birikintilerinin oluşmaması ve olası sorunlar yaşanmaması için özverili çalışmalar gerçekleştiriyor. Geniş çaplı yapılan temizlik çalışmaları Kocaeli'nin heryerinde gerçekleştiriliyor.

TÜM MAZGAL VE MENFEZLER TEMİZLENDİ

Ekiplerin bir kısmı mevsim normalleri üzerinde yaşanabilecek yağışlar öncesinde tıkanan mazgal ve menfezleri temizledi. Mazgal demirleri kaldırılarak içerisinde biriken ve su baskınlarına neden olabilecek artıklar toplandı. Yapılan çalışmalar ile yaşanabilecek olası su baskınlarının önüne geçilmiş oldu.

SOKAKLARDA TEMİZLİK ÇALIŞMASI

Mazgalların yanı sıra ekipler sokakların da temizliğini gerçekleştirdi. Olası bir yağışta mazgal ve menfez giderlerini tıkayabilecek kuru ağaç dalları ekipler tarafından budandı. Kaldırım ve yol kenarlarında bulunan otlar da çim biçme makineleriyle temizlendi.

YAĞMUR SUYU HATLARI KONTROL ALTINDA

İSU ekipleri ise dere ve yağmur suyu hatlarında temizlik çalışması yaptı. Kanal açma araçları ile yağmur suyu hatlarının kontrolleri yapıldı. Yapılan çalışmalarda giderlerde yaşanan tıkanmalar araçla açıldı. Yağış sonrası biriken atıklar araçla çekilerek temizlenerek, yağmur suyu hatlarında yaşanabilecek tıkanmaların önüne geçildi.

22 Eylül 2019 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?