DSP'de Karakaya dönemi

Demokratik Sol Parti (DSP) İzmit İlçe Örgütü’nün gerçekleştirilen 11’inci Olağan Genel Kongresi’ne tek aday olarak giren İlçe Başkan Yardımcısı Ömer Karakaya 131 üyenin oyuyla başkanlığa seçildi. Aday olmaktaki amacını yerel parti sloganıyla da bağdaştıran Karakaya, “Koltuğa değil İzmit’e sevdalıyız” dedi.

DİREN ÇELİK-

DSP İzmit İlçe Örgütü 11’inci Olağan Kongresi dün saat 15.00’de DSP il binasında gerçekleştirildi.  31 Mart yerel seçimlerinde İzmit Belediye Başkan Adayı olması nedeniyle görevinden istifa eden Hülya Yıldırım’ın yerine İlçe Başkan Yardımcısı Ömer Karakaya vekâleten bakıyordu.  Divan başkanlığını Gazanfer Seyhan‘ın yaptığı oturumda 131 üye oy kullandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan oturumda açılış konuşmasını ise Birkan Karayel üstlendi.

“AMACIMIZ PARTİYİ SAHİPSİZ BIRAKMAMAK”

Açılış konuşmasının ardından söz alan Başkan Ömer Karakaya, “DSP’ye geldiğimde ilk öğrendiğim şey siyasetin kirli işlerle,  birbirinin arkasından değil de aile olarak yapılabileceğiydi. Siyasete küstüğüm noktadan tekrar sever noktaya geldim. Parti teşkilatımızı, kuruluşundan itibaren şu anda bulunduğu duruma gelene kadar değerlendirdiğimde bazı noktalara özellikle vurgu yapacağım.  Özellikle partinin adının kullanılmasını, DSP’nin geçmişini kullanarak kendine çıkar sağlamak istenmesini hiçbir zaman onaylamayacağım. Koltuğa talip olmaktansa bir gün DSP’nin hak ettiği yere geleceğine olan inancımdan dolayı buradayım. Aday olmaktaki amacım da yerel seçimlerdeki sloganımızda da olduğu gibi ‘Koltuğa değil İzmit’e sevdalıyız’ sloganı oldu. Hiçbir zaman koltuk sevdalısı bir ekip olmayacağız. Gerektiği yerde bırakmasını, hata yaptığımız yerde gelen eleştirileri kabullenmesini bileceğiz. Aday olmaktaki amacımız öncelikle partiyi sahipsiz bırakmamak. DSP’nin tekrar güçlenmesi hedefinin bilincindeyiz” dedi.

“DSP BENİM İÇİN YUVA”

Karakaya’nın konuşmasının devamında söz alan Eski Başkan Hülya Yıldırım, “17 yaşımda göreve geldiğim DSP’de bugün görevi Ömer Bey’e devrediyorum. DSP her zaman benim için bir ev, yuva, aile oldu. Bu zamana kadar DSP çatısı altında herkesin kardeşi, ablası, ailesi oldum. Hiçbir zaman o koltukta başkan olarak oturmadım. Bu sebeple herkes beni ailesi olarak gördü. Her zaman bana verilecek görevlerde DSP için çalışmaya devam edeceğim. Bu zamana kadar gururla yürüttüğüm başkanlık görevini Ömer Karakaya’ya mutlulukla devrediyorum.  DSP için elimden geleni her zaman yapacağım. Burada olan herkes işi çok iyi biliyor. Yeni Başkan Ömer Bey’e her zaman destek olacağım. DSP küllerinden tekrar doğup ayağa kalkmalı ” şeklinde konuştu.

“DEVLERLE SAVAŞTIK”

Devamında konuşan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “Devlerle savaştık. Diğer oluşumlara milyonlar verilirken biz kendi cebimizle kamuoyuna çıktık. İlçe yönetim kurulundaki arkadaşlarımın yaptığı katkılar her zaman bizler için çok değerli oldu. Partiye yılarca gönül vermiş arkadaşlarımızın zaman içinde görev değişimi doğal olan bir oluşum. Daha önce partimizde görev yapmış birçok arkadaşımız partimiz bünyesinde daha da üst makamlara gelecektir. Buna olan inancımız her zaman var. DSP Türkiye’nin yüzde 80’ine hitap ediyor. Ulusalcı, sol ve merkezi yanları bulunuyor.  Bunun yanı sıra geçmişte parti olarak bazı talihsizlikler yaşadık.  Buna rağmen süreç içerisinde DSP olarak topluma verdiğimiz hizmetle de şu an kimse yarışamaz. Günümüzde hükümet tam anlamıyla vatandaşın sırtına çıkmış yürümeye çalışıyor. Bizde olduğu kadar hiçbir dış devlet bu kadar ülke içine karışmamıştır. DSP olarak gücümüzü halktan alan bir partiyiz. Yaptığımız işlere olan inancımız tam. Önemli olan inançtır ” ifadelerini kullandı

.

ÖMER KARAKAYA KİMDİR?

1980 doğumlu olan yeni başkan Ömer Karakaya evli ve 2 çocuk babası. Aynı zamanda İzmit esnafından da olan Karakaya, Yalı Hamam’ın da sahibi.

KARAKAYA’NIN YÖNETİMİ

Asil Yönetim: Birkan Karayel, Güldane Abay, Kenan Yıldırım, Sultan Kara, Cenk Alemdağ, Ülker Şimşek, Yasin Özmen, Berat Kılıç, İsmail Güneş, Cengiz Kaya.

Yedek Yönetim:  Adalet Vural, Gülden Aynaz, Neşet Çakır, Mehmet Tekin, Tülay Tanrıkulu.

İl Kongre Delegeleri:  Hülya Yıldırım, Hüseyin Tuluç, Acar Çakar, Ömer Karakaya, Rasim Kara, Kenan Yıldırım, Birkan Karayel, Cenk Alemdağ, Sultan Kara, Rahim Yıldız, Ülker Şimşek, Şengül Karlıkaya, Fehmi Gökdemir, Adalet Vural, Kenan Baş, Berat Kılıç, Gülden Aynaz, Güldane Abay, Emin Pişkin, Gülay Sağır, İsmaiş Güneş, Neşet Çakır, İhsan Atmaca, Yasin Özmen, Nurgür Dedeoğlu, Burhan Gür, Sevdiye Güzel, Yücedağ Çağrı Bakan, Ecevit Ülker, Mehmet Tekin, Metin Palabıyık, Mehmet Ali Tekin, Doğan İbişoğlu.

19 Eylül 2019 Kocaeli/ İzmit- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?