Ellibeş’ten Kars İli Derneği’ne teşekkür ziyareti

Kocaeli Kars İli Derneği’ne ziyarette bulunan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, dernek üyelerinin yeni parti hareketi ile ilgili yönelttiği soruya “Mevcut iktidarın şu anda bir seçim olsa yeniden tek başına iktidara gelebileceğini görüyoruz. O zaman neyin hesabı var. Hedefte Recep Tayyip Erdoğan var. Amaçları onun devrilmesi” yanıtını verdi

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Pınar Gül Tarhan-

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, yönetimi ile birlikte Kocaeli ve ilçelerinde STK ziyaretlerine devam ediyor. İl Başkanlığı görevine mayıs ayında atanan Ellibeş, Derince’de bulunan Kocaeli Kars İl Derneği’ne (KOKİD) ziyarette bulundu. Başkan Ellibeş ve yönetimini KOKİD Başkanı, aynı zamanda AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi ve gazetemizin Yönetim Kurulu Başkanı olan Ertekin Akbulak ve yönetimi ağırladı. Ziyarette İl Başkanı Ellibeş’in yanı sıra İl Başkan Yardımcısı Ahmet Sönmez, AK Parti Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, Büyükşehir Belediyesi İstihdam Ofisi Başkanı Öztekin Kaşukci, Derince Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ayşe Şiranün, partililer ve dernek üyeleri yer aldı.

"VAKİT AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM"

Toplantıda ilk konuşan Kocaeli Kars İli Derneği Başkanı aynı zamanda AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi ve gazetemizin Yönetim Kurulu Başkanı olan Ertekin Akbulak , kıymetli üyeleri değerli dostlar vakit ayırıp bu gece bizlerle olduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Bugün derneğimize benim de yönetiminde görev aldığım AK Parti il Başkanı Sayın Mehmet Ellibeş, Derince İlçe Başkanı Sayın Selçuk Çakıroğlu, İl Başkan Yardımcısı Ahmet Sönmez Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İstihdam Ofis Başkanı Öztekin Kaşukçi, il ve ilçe yöneticileri, Derince Belediye Başkanı Yardımcısı İbrahim Şirin, meclis üyelerimiz Ayşe Şiranün, Bahattin Çelik, Sarıkamış Dernek Başkanı Burhanettin Özçelik, Körfez Azerbaycan Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Eren Kazgan, Kocaeli 15 Temmuz Derneği Başkan Yardımcısı Reis Daştan aramızdalar. Hepsine sizler adına hoş geldiniz diyorum. Seçim sonrası teşekkür ve nezaket ziyareti yapan kıymetli misafirlerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

"GÖREVİMİ LAYIKIYLA YAPMAYA ÇALIŞIYORUM"

Büyükşehir Belediyesi İstihdam Ofisi Başkanı Öztekin Kaşukçi ise, "AK Parti il yöneticisi ve bu güzide derneğin kıymetli başkanı ve siz değerli dernek üyelerine bugün bizleri konuk ettiğiniz için teşekkür ediyoruz ülke menfaatleri ne il ve ilçemizin çıkarları doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz. Yeni aldığım istihdam ofis başkanlığı görevimi layıkıyla yapmaya çalışıyorum. Bu konuda bana destek veren sayın il başkanımız ve büyükşehir belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Herkese saygılar sunuyorum" ifadelerine yer verdi.

"UYUM İÇİNDE VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ"

AK Parti Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, "Sayın İl Başkanım, bizleri bugün ağırlayan Kocaeli Kars İli Dernek Başkanı aynı zamanda AK Parti İl Yöneticisi Ertekin Akbulak'a ve yönetimine, siz değerli üyelerine teşekkür ediyoruz. İktidar partisinin ilçe başkanı olarak halkımıza hizmet bizim için büyük bir onur. hizmet yolunda il başkanımızla beraber büyük bir mücadele içerisinde görevimizi icra ediyoruz. Derince Belediye Başkanımız ve bizler uyum içinde Derince'ye hizmet için var gücümüzle çalışıyoruz, tekrar teşekkür ediyoruz. Herkese hayırlı akşamlar diliyorum" sözlerini kullandı. 

“GELEN MİSAFİRİ KUCAKLAYACAĞIZ”

Toplantıda konuşan Ellibeş, “Hepinize hayırlı akşamlar diliyorum. Bizleri burada ağırlayan KOKİD Başkanımız ve yönetimine teşekkür ediyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana birçok dernek, oda, vakıf, sendikaya ziyarette bulunduk. Ziyaretlerimizde vatandaşımızın sorunlarını dinleyip çözüm üretmeye çalışıyoruz. Hangi görüşten, hangi partiden olursa olsunlar bizleri ağırlayan her vatandaşımıza teşekkür ediyoruz. Ayrım yapmayacağız tabi ki. Gelen misafiri kucaklayacağız. Ben de bu anlayışla burayım. İyi ki de gelmişiz. Allah sizden razı olsun” dedi.

“SAMİMİYETİMİZİ GÖSTERMEK İÇİN YANINIZDAYIZ”

Devamında Ellibeş, “Biz samimiyiz ve samimiyetimizi de burada göstermek için yanınızdayız. Destekleriniz için teşekkür ediyoruz. Bundan sonra yapacağınız destekler için de başarılı çalışmaların yapılabilmesi için vereceğiniz öneriler için de şimdiden teşekkür ediyoruz. İnşallah Rabbim bundan sonraki süreçte de beraber sağlıklı, mutlu, huzurlu, barış içinde yaşamayı nasip etsin” ifadelerine yer verdi.

“YENİ PARTİ HAREKETİNİ NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?”

“Bu siyasi bir toplantı değil, teşekkür ziyareti” diyen Ellibeş, dernek üyelerinin sorularını yanıtladı. Ziyarette söz alan Kocaeli Sarıkamışlılar Derneği Başkanı Burhanettin Özçelik, “Biz de derneğimize bekliyoruz. Yılbaşının ilk hafta sonu Sarıkamış şehitlerimizi anma günü etkinliğimiz olacak. Oraya da bekliyorum. Benim sorum şu: Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, altlarından koltuk gidince bir harekete giriştiler. Siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” dedi.

“HEDEFTE RECEP TAYYİP ERDOĞAN VAR”

Özçelik’in sorusunu yanıtlayan Ellibeş, “Bu tür polemiklere girmek istemiyorum. Ama bir gerçeği paylaşmak istiyorum. Bir il başkanı olarak değil, 65 yaşına gelmiş, AK Parti sevdalısı, milliyetçi muhafazakar bir kardeşiniz olarak soruyorum. Türkiye’de yeni bir parti kurulması ile ilgili heyecan var mı? Yok. Biz meydanlardayız, sokaktayız. İkinci tespitim ise, şu anda anketler ortada. Ülkede sıkıntılar var. Yarın da olacak. 82 milyon nüfusu olan bir ülkede her şey istediğiniz gibi olmuyor maalesef. Mevcut iktidarın şu anda bir seçim olsa yeniden tek başına iktidara gelebileceğini görüyoruz. O zaman neyin hesabı var. Hedefte Recep Tayyip Erdoğan var. Amaçları onun devrilmesi” dedi.

“HER ŞEY GÜLLÜK GÜLİSTANLIK DEĞİL”

Ardından ekonomi, sağlık ve eğitim konularıyla ilgili soru soran dernek üyesi, “Biraz özeleştiri yapmak istiyorum. Şu anda gün geçmiyor ki zamsız haber duymuyoruz. Doğalgaza yüzde 42 zam geldi. Burada büyük bir mağduriyet var. Çarşı pazarın halini anlatmaya gerek yok. İkinci konu eğitimle ilgili. Eğitimde Milli Eğitim Bakanı herhangi bir talep olmayacak dedi ama nedense bizim devlet okullarımız özel okulları geçmiş. Gün geçmiyor ki öğretmenlerin talebi eksilmesin, ekstra bir masraf çıkmasın. Sağlıkta ise 15 günden önce randevu alamıyorsunuz. Maalesef ki her şey güllük gülistanlık değil” ifadelerini kullandı.

“EKONOMİK İSTİKRARDAN DOLAYI OY VERİYORLAR”

İl Başkanı Ellibeş ise, “17 yıldır iktidardayız. Oy verdiniz, hizmet yapın diye oy verdiniz. Gelinen noktada çok güzel kazanımlar elde edildi. Bir gerçeği lütfen unutmayın. 7-8 yıl önce bir anket yapılmıştı. AK Parti’ye oy veren seçmenlere sormuşlar. “AK Parti’ye neden oy veriyorsunuz?” Yüzde 55’i “Ekonomik istikrardan dolayı” yanıtını vermişti. Bu ülkenin üzerinde oyunlar bitti mi arkadaşlar? Bu memleketin büyümesini istemeyenler bu defa da ekonomimizin üzerine oynadılar. Ekonomimizin gelişmesi için ciddi mücadeleler sürdürülüyor. İnanıyorum ki seneye daha hafiflemiş olarak yaşayacağız” ifadelerine yer verdi.

19 Eylül 2019 Kocaeli/ İzmit- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?