4 ayda bin 200 program

AK Parti İl Başkanlığı görevine geçtiğimiz mayıs ayında atanan Mehmet Ellibeş, il başkanı olarak gazetemize ilk ziyaretini gerçekleştirdi

Büyütmek için resme tıklayın

Geçtiğimiz mayıs ayında göreve atanan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Gazetemize il başkanı olarak ilk ziyaretini gerçekleştiren Ellibeş'e, Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı İbrahim Gürsel de eşlik etti. Ziyarette Başkan Ellibeş, gazetemizin İmtiyaz Sahibi Onur Alp Demiray, Yönetim Kurulu Başkanı ve AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Ertekin Akbulak, Genel Yayın Yönetmenimiz Semrel Aşçı, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Gülşah Yücel, Köşe Yazarımız ve Duayen Gazeteci  Galip Ataman tarafından ağırladı. Ziyarette parti çalışmalarından bahseden İl Başkanı Ellibeş, kent ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde de bulundu. Sıkı bir tempoda çalıştıklarını belirten Başkan Ellibeş, “ Kocaeli’de güzel şeyler oluyor. Göreve geldiğimizden bu yana tam olarak 4 ay oldu. Bu süre boyunca bin 200 üzerinde program yaptık” dedi.

“KOCAELİ’DE GÜZEL ŞEYLER OLUYOR”

İl başkanlığına gelmesinden bu yana kadar geçen süreç hakkında kısa bir değerlendirme yapan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Kocaeli’de güzel şeyler oluyor. Göreve geldiğimizden bu yana tam olarak 4 ay oldu. Bu süre boyunca bin 200 üzerinde program yaptık. Aynı zamanda teşkilat programlarımızı da çok önemsedik. Danışma meclislerimizden ayrı olarak her ilçemize ziyaretler gerçekleştirdik. İlçelerdeki ziyaretlerimizde esnaf, STK ve vatandaşlarımıza temaslar yaptık. Gün boyu süren ilçe ziyaretlerinin ardından ise finali, ilçe teşkilatlarımız ile toplantılar yaparak tamamladık” şeklinde konuştu.

“KOCAELİ GÜÇLÜ VE DİNAMİK BİR TEŞKİLAT”

Geçtiğimiz hafta yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen il danışma meclisi hakkında da konuşan Başkan Ellibeş, “İl danışma meclisimize yaklaşık 3 bin kişilik bir katılım oldu. Katılım yoğunluğundan dolayı yanılmadığımız için memnun olduk. Danışma meclisimizde teşkilatımızda dünden bugüne kadar görev alan arkadaşlarımız katılım sağladı. Kocaeli’nin güçlü ve dinamik bir teşkilat olduğunu bir kez daha herkese gösterdik” diye konuştu.

“VİTESİ YÜKSELTTİK”

Daha önce uzun yıllar ilçe belediye başkanlığı görevini başarılı bir şekilde sürdüren Ellibeş, il başkanlığı görevi ile aradaki farkı yorumladı. “İki görev de halka hizmet görevidir” diyerek değerlendirmelerine başlayan Ellibeş, “İktidar partisinin il başkanı olunca beklentiler daha büyük oluyor. Teşkilatımızdaki canlılık, birlik ve beraberlik ruhu bizleri çok mutlu ediyor. İl başkanlığı görevimizi almamızla beraber vitesi yükselttik. Bugün, Kocaeli Teşkilatı olarak Türkiye’ye örnek bir yapıdayız” dedi.

“KOCAELİ’DE 5 SENE VERİMLİ VE  BEREKETLİ DÖNEM OLACAK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile büyükşehir belediyesinin çok iyi yönetileceğini söyleyen Ellibeş, “Tahir Bey bilgili, becerili ve donanımlı bir bürokrat. Daha önceki görevleri nedeni ile de belediye işleyişini gayet iyi biliyor. İlimizi yönetmesi bizler için büyük bir avantaj taşıyor. İnşallah önümüzdeki 5 sene Kocaeli için verimli ve bereketli bir dönem olacak” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN YENİ BİR PARTİ BEKLENTİSİ YOK”

Yeni parti hakkında da kısa bir değerlendirme yapan Başkan Ellibeş, “Biz yolumuza bakıyoruz. Şöyle bir gerçek var ki, Türkiye’nin yeni bir siyasi parti beklentisi yok” diye konuştu. “Geçtiğimiz yıllarda düzenli bir şekilde gerçekleşen il başkanları masası yeniden toplanacak mı?” sorusuna cevap veren Ellibeş, “Bizler diğer partilerin il başkanları ile basına kapalı bir şekilde görüşüyoruz” dedi. Eğitim konusunda da Kocaeli’nin başarılı olduğunu söyleyen Ellibeş, “Eğitime çok önem veriyorum. İlimiz derslik anlamında baktığımız zaman iyi bir seviyeye ulaştı” şeklinde konuştu.

17 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?