Yuvacık Barajı borçları silinecek mi?

Büyükşehirlerin sorunlarını yakından takip etmek, gerekli yasal düzenlemeleri yapmak için koordinasyonu sağlanmak amacıyla Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kurulacak komisyon önümüzdeki günlerde çalışmaya başlayacak. Komisyonun, Yuvacık Barajı dahil Büyükşehirlerin hazineye olan borçlarının silinmesi yönünde karar alması bekleniyor

Büyütmek için resme tıklayın

BÜYÜKAKIN KOMİSYONDA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteğiyle Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında kurulacak komisyonda, 8 Büyükşehir Belediye Başkanı ve 6 bakanın görev yapacağı öğrenildi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Büyükşehri Belediyesi konusundaki deneyimi nedeniyle özellikle önerildiği belirtildi.

KOMİSYONUN GÖREVİ

Büyükşehirlerin sorunlarını yakından takip etmek, gerekli yasal düzenlemeleri yapmak ve büyükşehirler arası koordinasyonu sağlanmak amacıyla kurulacak komisyonun önümüzdeki günlerde çalışmaya başlaması bekleniyor. Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında kurulacak komisyonun Büyükşehir Belediye Başkanlarının görev, yetki ve sorumlulukları dahil bir çok konu hakkında rapor hazırlayacak.

YUVACIK BARAJ BORCU

Büyükşehir Belediye Başkan Tahir Büyükakın’ın da bulunduğu komisyonun Yuvacık Barajı inşaatından kaynaklanan hazineye borçları dahil belediyelerin borçlarının da gündeme gelmesi ve sıfırlanması yönünde karar alması bekleniyor.  Bilindiği gibi seçim öncesi yapılan yapılandırma sonrası Büyükşehir Belediyesinin toplam borç tutarı 6.073.872.683 TL olarak sabitlenirken ödeme takvimi 144 ay olarak belirlenmişti.

17 Eylül 2019 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?