Taşdemir’den Büyükşehir’deki koordinatör atamalarına tepki

Başkan Tahir Büyükakın'ın belediyedeki koordinatör atamalarına tepki gösteren Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, "Kocaeli genelindeki sorunları 174 kişi çözemiyor da bu 3 kişi mi çözecek?" dedi

Haber albümü için resme tıklayın

Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, 31 Mart seçimleri sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve başlayan Tahir Büyükakın’ın belediyedeki koordinatör atamaları ilgili bir açıklama yaptı. Engin Taşdemir yaptığı açıklamada yapılan atamalara tepki gösterdi.

BÜYÜKAKIN'A SORMAK İSTİYORUZ

Taşdemir, "Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, göreve gelir gelmez ilk önceliği güya tasarruf yapmaktı. Belediye bünyesindeki danışmanların işlerine son verdi. Çünkü danışmanların makam araçları, şoförleri ve maaşları belediyeden ödeniyordu. Aradan 2 ay geçmeden 3 tane koordinatör atadı. Bu koordinatörlerin hepsine çalışma ofisi, makam aracı, makam şoförü ve maaş bağlayacak. Sayın Büyükakın’a sormak istiyoruz; bu 3 koordinatörün danışmanlardan ne farkı olacak?" dedi.

SORUNLARI BU 3'Ü MÜ ÇÖZECEK?

Taşdemir devamında "Belediyenin 1 genel sekreteri, 4 genel sekreter yardımcısı ve 20 tanede daire başkanı bulunmaktadır. Ayrıca yaklaşık 90 tane şube müdürü vardır. Bunun dışında iktidar partisine mensup 48 büyükşehir meclis üyesi ve 11 tane de ilçe belediye başkanı mevcuttur. Toplamda seçilmiş ve bürokrat yönetici sayısı yaklaşık 174 kişidir. Kocaeli genelindeki sorunları 174 kişi çözemiyor da bu 3 kişi mi çözecek. O zaman daire başkanlarına, genel sekreter yardımcılarına ne gerek var?" şeklinde konuştu.

HOYRATÇA HARCAMAYA GEREK VAR MI?

Taşdemir, "Aslında Tahir Bey bu yaptığı atama ile, daire başkanları, şube müdürleri ve genel sekreter yardımcılarının yetersiz kaldığı ve işlerini yapamadığını da kabullenmiş oluyor. Ülke ekonomik kriz altındayken, vatandaş çocuğunu okutmak için boğazından kısıp geçim derdine düşmüş iken, işsizlikten dolayı insanlar intihar ederken kamuya ait paraların bu şekilde hoyratça harcanmasına gerek var mıdır? Sırf siyasi kaygılardan dolayı bu tip atamaların yapılıyor olması düşündürücüdür” ifadelerine yer verdi.

21 Temmuz 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?