Gazilerimiz bizim en önemli hazinemizdir

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45.yıl dönümünde, bizzat o savaşta yer alan, Gaziler Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Mehmet Arslan ve gazilerle bir araya geldi. Gazilerimiz bizim en önemli hazinemizdir diyen Sezer, ayrıca Kıbrıs Barış Harekatı’nın önemini de anlattı

Haber albümü için resme tıklayın

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, ülke tarihimizin en önemliharekatlarındanbiri olan Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45.yıl dönümünde,bizzat o savaşta yer alan, Gaziler Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Mehmet Arslan vegazilerle bir araya geldi.

KIBRISBARIŞHAREKATININÖNEMİNİ ANLATTI

Kıbrıs BarışHarekatı’nınönemive tarihiüzerine sohbetin gerçekleştirildiği ziyarettebir konuşma yapan Başkan Ali Yıldırım Sezer şunları söyledi: “Siz Gazilerimiz milletimizin en değerli hazinelerisiniz. Bizimde kalbimiz her zaman sizinle. Öncelikle bunu belirtmek istiyorum. Bildiğiniz üzere ziyaretimizin bugün için nedenisizin bizzat savaşın içinde yer aldığınızKıbrıs BarışHarekatı’nın45.yıldönümüdür.Kıbrıs BarışHarekatı’nınülkemiz açısından önemi gerçekten büyüktür. Kısa bahsetmek istiyorum.Viyana Savaşıardından26 Ocak 1699imzalananKarlofçaAnlaşması’ndan sonrahep bir düşüş içerisine girdik, toprak kaybettik. Bunun tersine döndüğü ilk olay İstiklal Harbi’yle sınırlarımızı korumaktı. Akabinde 1939’da Hatay’ın Türkiye referandum ile ilhakı oldu. Yalnızsilahlı güçle vatantoprağının elden çıkmasının engellendiğiharekat,Kıbrıs Harekatıdır. Bu yüzden bizim tarihimiz açısından bir dönüm noktasıdır” dedi.

“BİZİM AÇIMIZDAN ÇOK ÖZELSİNİZ”

Konuşmasına devam eden Başkan Sezer, “O yıllar devlet yetkililerimiz Kıbrıs’ı batmayan savaş gemisi olarak nitelendiriyorlardı. Doğu Akdeniz’in güvenliğini Kıbrıs olmadan sağlamanınmümkünolmadığı için bu tabir kullanılmıştır.Şuan için bölgenin ayrıca bir önemi oluştu o da doğalgaz yataklarıdır. Buharekatile Kıbrıs’ta yaşayan Türklerin canları,malları,namusları korundu. Aynı zamanda Türkiye’nin bu stratejik noktadaki güvenliği sağlanmış oldu. Sonolaraktaşimdi ortaya çıkıyor ki; ekonomik anlamda da ülkemize, gelecek kuşaklara doğalgaz ile faydası olacak. Bunlarıngerçekleşmesisizdeğerli gazilerimizsayesinde oldu. Hayatınızı tehlikeye attınız, bizim açımızdan gerçekten çok özelsiniz. Allah sizlere sağlık,sıhhat, afiyet, uzun ömür nasip etsin. Allah bu milletenicezafer günleri kutlamayı nasip etsin” diyerek sözlerini noktaladı.

“GÖLCÜK’TE ÖRNEK BİR BİRLİKTELİK VAR”

Dernek Başkanı Mehmet Arslan’da her zamanyanımızda olan Başkanımıza bu özel gündebizleri ziyaret ettiği için çok teşekkür ediyorum. Şükranlarımı sunuyorum. Gölcük’te örnek bir birliktelik var. Bunun mimarı da Başkanımız Ali Yıldırım Sezer’dir. Bizleri hiçbir koşulda yalnız bırakmıyor” dedi. Yapılan sohbet ve içilen çayların sonrasında ziyarettamamlandı.

20 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaelispor’un yeni teknik direktörü Selahattin Dinçel başarılı olur mu ?