Kartepe Belediyesi sanatla buluşturdu

Kartepe Belediyesi ile Kartepe Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde düzenlenen Gelişim Akademisi’nin ‘’Ruhun Yansımaları’’ Sergisi sanatseverlerle buluştu

Haber albümü için resme tıklayın

Kartepe Belediyesi Gelişim Akademisi’nin ‘’Ruhun Yansımaları’’ temalı sergisiKartepe Belediyesi Fuaye Alanında sanatseverlerin beğenisine sunuldu.Yeni hizmet binasında da bir ilk yaşanırken açılış öncesinde hazırlanan eserlerKartepe’livatandaşlardan büyük ilgi gördü.

PROTOKOLDEN YOĞUN İLGİ

Gelişim Akademisi’nin ‘’Ruhun Yansımaları’’Sergisi açılışına;KartepeBelediye Başkanı Av. M.Mustafa Kocaman,Kartepeİlçe Müftüsü Mustafa Nurgün,İlçe Halk Eğitim Müdürü Halil İbrahim Alkan, Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü ErolArutan,İlçe Sağlık Müdürü Dr. Harun Arslan,belediye meclis üyeleri,KartepeBelediyesi başkan yardımcıları ve müdürlerinyanı sıra ilçe protokolünden çok sayıda bürokratve vatandaşlarkatılım sağladı.

GELİŞİM AKADEMİSİ KAZANIMLARI GÜN YÜZÜNE ÇIKARDI

Müzikten robotik kodlamaya,filografidencam işleme sanatına kadar birçok farklı ve efektif branşı vatandaşlarlabuluşturanGelişimAkademiye,Kartepe’lileryıl boyunca yoğun ilgi göstermişti.Gitar, bağlama, keman, tezhip, minyatür, resim, dekoratif ahşap süsleme,filografi, drama, kaligrafi, ebru, cam işleme sanatı,kâğıtrölyef, 3d yazıcı, robotik kodlama gibi birçok branşta,458kursiyere eğitim veren“Gelişim Akademisi”,yıl boyunca kursiyerlerine edindirdiği kazanımlarıbu sergiilegünyüzüne çıkardı.

MÜZİK DİNLETİSİ DE VARDI

Kartepe Belediyesi Fuaye Alanında sanatseverlerin beğenisine sunulan sergi ilklere de ev sahipliği yaptı. Yeni hizmet binasına geçilmesi ilefuayealanında ilk defabirsergi yapılırken,sergiye protokolün yanı sıraKartepe’livatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Sergiye katılım gösteren kursiyer ve misafirlere deKartepe Belediyesi Aşçılık Kursiyerlerininikramları sunuldu.Profesyonelmüzisyenlervehobiolarak müzikle ilgilenenKartepe Belediyesi personellerinden oluşan mini orkestrabağlamaeşliğindekahramanlık türküleri seslendirerek programa renk kattılar.

EĞİTİM ve SANATLA İÇ İÇE

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Bugün belediyemizde değerli ilçe protokolümüz, meclis üyelerimiz, konuklarımız ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte sanatla dolu güzel anlara şahitlik ediyoruz.HemşehrilerimizGelişimAkademisindeyıl boyuncabirçok branştaaldıkları eğitimlerin meyvelerini sergilediler bugün.Ne mutlu ki kursiyerlerimiz kendilerinibu kurslardageliştiriyorlar, güzel eserler üretiyorlar.En tatlı kısmı da emeklerin sonucunu sergilemek.Enerjik ve gelişen bir ilçeyiz. Bu yüzden kadınlarımızın, çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimive sanatın her dalı ile iç içe olmak bizim için önemli.Bu tür etkinliklerimizin devamını sağlayacağız.Emeği geçenlerin ellerine sağlık, teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.Kartepe Belediyesi ile Kartepe Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde faaliyetlerini yürüten Gelişim Akademisi,bilim,kültür ve sanat faaliyetleriyleKartepe’deönemli bir ihtiyacı karşılamaya devam edecek.

11 Temmuz 2019 - Kültür & Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Halk Ekmek uygulamasından memnun musunuz?