ADD Kocaeli'den DJ tepkisi

SanatFest etkinliğinde sahne alan DJ Başak Altınsoy ile ilgili ortaya atılan iddialara konu olan paylaşımlara tepki gösterenlerden biri de ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl oldu. Bingöl, "O paylaşımlar derneğimizi de rahatsız etmiştir ve paylaşımlarla ilgili suç duyurusunda bulunulmuştur" dedi

Haber albümü için resme tıklayın

İzmit Belediyesi'nin destekleri ile gerçekleştirilen SanatFest etkinliğinde sahne alan DJ Başak Altınsoy hakkında ortaya atılan skandal iddialar kentin bazı kesimlerinden tepki aldı. Bu tepkilerden biri de Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl ve yönetiminden geldi.

"DERNEĞİMİZDE RAHATSIZLIK YARATTI"

Bingöl açıklamasında, "Milli mücadele ruhunun temsilcisi ve çatı örgütü olan ADD kent gündemini çok büyük dikkat ve titizlikle takip etmektedir. Kent ve ülke gündeminde büyük yankı bulan SanatFest organizasyonu katılımcısı DJ Kardelen Başak Altınsoy adlı şahsın sosyal medya paylaşımları iddiası derneğimizde de rahatsızlık yaratmıştır. Söz konusu paylaşımlarda yer alan, 'Irkçılık, Atatürk ve Türkiye düşmanlığı, terör örgütü PKK yandaşlığı' ifadeleri örgütümüzce belirlenen komisyon tarafından inceleme altına alınmıştır. Pazartesi gecesi gündeme düşen paylaşımlar ile alakalı salı günü sabahı kurulan komisyonumuzca detaylı olarak incelenmiş ve irdelenmiştir" dedi.

"HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK"

Bingöl, "Yaptığımız incelemelerde; sahte hesap olduğu iddia edilen Kardelen Başak Altınsoy adlı Twitter hesabının gelen tepkiler üzerine anında kapatılması, söz konusu paylaşımların Altınsoy adına önemli kişisel bilgiler içeren diğer sosyal medya hesaplarında da yapılması, Altınsoy’un sahte olduğunu iddia ettiği hesaplar hakkında hiçbir hukuki işlem başlatmaması, Altınsoy’un söz konusu paylaşımlardan dolayı yargılanıp beraat ettiğini açıklamasına rağmen hiçbir hukuki belge ortaya koyamaması dikkatimizi çekmiştir. Tüm bu çelişkiler neticesinde, çizgisinde asla ödün vermeyen ADD Kocaeli Şubesi, DJ Kardelen Başak Altınsoy adlı hesaplardan yapılan paylaşımlar hakkında Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştur" dedi.

"GÖREVLİLER SORUMSUZCA DAVRANMIŞTIR"

Söz konusu paylaşımlar üzerinden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e karşı linç girişimi yapıldığını ve bunu siyasi fırsatçılık olarak gördüklerini ifade eden Bingöl, "İzmit Halkı’nın seçtiği 'Atatürk’ün Cumhuriyet Kadını' Fatma Kaplan Hürriyet’in sorgulanacağı en son konunun Atatürk ve Türk Bayrağı olduğunu bir kez daha ifade etmekte fayda görüyor, Atatürkçülük konusunda kendisine kefil olmayı da bir kez daha görev biliyoruz. Ancak uyarmakta fayda gördüğümüz bir konu var ki o da bu organizasyonu üstlenen belediye görevlilerinin işlerini ihmal ederek sorumsuzca davranmasıdır" sözlerini kullandı.

"SİSTEMİK LİNÇ OLUNCA ATATÜRK'E DÖNDÜLER"

Son olarak Bingöl, "Örgütümüzün basın açıklamalarına kesinlikle yer vermeyen ve örgütümüzü kendilerince 'yok hükmünde' gören güruh ne yazık ki kentimizde de nefes almaktadır. Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütünü yok sayarak görmezden gelen bu zihniyet, konu sistematik linç olunca yüzlerini Atatürkçü Düşünce Derneklerine dönmektedir. Vatansever Atatürkçü yurttaşlarımıza Atatürkçü Düşünce Dernekleri’nin Türkiye’nin savunma refleksi görevini aksatmayacağını bildirmekten gurur duyarız. İçiniz rahat olsun" ifadelerine yer verdi.

10 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.