Çakar, meclisteki gerginlikle ilgili konuştu

İzmit Belediyesi meclisinde yaşanan gerginliğin üzerine meclis üyeleriyle birlikte açıklama yapan CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, "Anlaşılan o ki; Biz AKP’ye kent yönetimini öğreteceğimiz gibi muhalefeti de öğretmek zorunda kalacağız" dedi

Haber albümü için resme tıklayın

İzmit Belediyesi haziran ayı meclisinde yaşanan gerginlikte AK Parti ve CHP meclis üyeleri ve meclisi takip eden misafirler birbirine girmişti. Gerginlik sırasında arada kalan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, olayın hemen üzerine düzenlediği basın açıklamasında, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'i diktatörlükle suçlamıştı. Yaşanan gerginliğin ardından CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar da meclis üyeleriyle birlikte bir açıklama yaptı.

PROVOKASYON AMAÇLI TİYATRO

Açıklamasında Çakar, "İzmit Belediyesi’nde bugün maalesef AKP Meclis grubu tarafından önceden planlanmış olduğu açık bir şekilde belli olan provokasyon amaçlı acemice bir tiyatroya tanık olduk.Biz AKP’nin provokasyonlarına, kışkırtmalarına AKP’nin 18 yıllık iktidarından oldukça alışığız. Ancak AKP’li meclis üyeleri muhalefet kelimesinin anlamına henüz nail olamadıklarını bir kez daha anladık. Anlaşılan o ki; Biz AKP’ye kent yönetimini öğreteceğimiz gibi muhalefeti de öğretmek zorunda kalacağız" dedi.

AKP DİKTATÖR ARIYORSA KENDİSİNE BAKMALI

Devamında Çakar, "Zamanında belediyelerinden TC ibaresini kaldırıp, andımızı yasaklayanlar bize Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Bayrağı üzerinden muhalefet çabası içerisine girmelerini gülerek karşılıyoruz. Türk Bayrağı ve Atatürk bizim kutsalımızdır. Kimseyle bu konuyu tartışmayız ve tartıştırtmayız. İzmit Belediyesi Meclis gündeminde olmayan ve önerge niteliği dahi taşımayan konulara belediye başkanımız tarafından gayet sakin bir dille cevap verilmiştir. AKP diktatör arıyorsa, öncelikle kendi partilerine, ülkede yaratılan kaos ortamına ve iki dönem belediye başkanlığı yapan Nevzat Doğan’ın yönettiği meclis toplantılarına bakmalıdır" şeklinde konuştu.

ALGI YARATMAYA ÇALIŞILACAK YER DEĞİL

"CHP meclis grubunun önergelerine göz ucuyla dahi bakılmadığı zaman sus pus kalan AKP’li meclis üyelerini aslında çok iyi anlıyoruz" diyen Çakar, "AKP’li meclis üyelerinin 'Geçmişte olduğu gibi önergelerin okutulmadığı” algısını sadece ve sadece belediye meclisinde kaos yaratmaya yönelik olduğunun bilinmesini istiyoruz.İzmit Belediyesi Meclisi; meclis üyelerini, İzmit halkının kutsal oylarıyla seçip gönderdiği ciddi bir yerdir.Kimsenin burada milletimizin üzerinde algı yapmaya çalışacağı yer değildir.Kimsenin de burada alelacele yazdığı tiyatroyu oynamasına müsaade etmeyiz" diye konuştu.

PARTİ AYRIMI YAPMADAN YÖNETECEĞİZ

Son olarak İlçe Başkanı Çakar, "İzmit halkı barış ve huzur içinde yaşamak için bize yetki vermiştir. Bizler de bu kentin huzur içinde yönetmek için var gücümüzle devam edeceğiz. Sayın başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’in ne kadar sosyal demokrat olduğunu ve bu gibi saldırılara meydan vermeyeceğini İzmit halkı çok iyi bilmektedir. Bizler provokasyonlara mahal vermeden insan ve parti ayrımı yapmadan bu kenti yöneteceğiz. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın" açıklamalarında bulundu.

12 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?