Bu toprağın renklerinde GÜBRETAŞ imzası var

Türkiye’nin öncü ve başarılı markalarından biri olan GÜBRETAŞ çalışanları eşleriyle iftarda bir araya geldi

Haber albümü için resme tıklayın

Antikkapı Restaurant’taki iftar yemeğine katılan yaklaşık 650 kişi oruçlarını, genel müdür İbrahim Yumaklı’nın “toplu görüşme müjdesi” ile açtı. Genel müdür Yumaklı’nın “Bugün sonuçlananToplu İş Sözleşmesi (TİS)ile Yarımca’dakikapsam içi çalışanlarımıziçinşirketimizin imkanlarını ve şartlarını zorlayarakpiyasa ortalamasının üzerinde bir oranla, çalışanlarımızı memnun edecek bir sonuca ulaşmış olduk. Hayırlı uğurlu olsun” sözleri geceye damgasını vurdu ve büyük alkış aldı.

TERAZİ SAĞLAM OLMALI

Kendisektörünün ilk şirketiolan, 1952 yılından bu yana 67 yıldır ülkemize katma değer kazandıran GÜBRETAŞ’ın geleneksel iftar yemeğinde birliğin, beraberliğin, kardeşliğin yanı sıra önemli mesajlar verildi. Konuşmasında “Kıymeti bilmezsek peşinden kıyamet gelir” diyen ev sahibi genel müdür Yumaklı’nın, “Bugünlerin ruhuna uygun önemli gördüğüm bir hususu,“kıymet” ve “kıymet bilme” hususunda bir iki kelime etmek isterim.Kıymet,kısaca,olması gerekendir. Ne bir eksik, ne bir fazla; neyse, odur. Bir insanın, imkanın, nimetin, hatıranın çalıştığımız, rızık kazandığımız iş yerimizin kıymetini bilmek gerekir ve bunun için, terazimizin sağlam olması gerekir. Yoksa ölçüyü tutturma konusunda ciddi sıkıntılar yaşarız. Az ve çok, her ikisi de doğru değildir. Esasında kıymet bilmek,kendinibilmektir. Kendini bilen kişi, kul hakkına dikkat ve riayet eder. Bu da, kıymet bilmenin birinci şartıdır. O zaman, işimizin, ailemizin, dostlarımızın, akıl ve vücut sağlığımızın, vatanımızın ve onurumuzun kıymetini bilelim. Emin olun, bunlar yoksa hiçbir şey yoktur” sözleri gecenin anlamını ve önemini anlatır nitelikteydi.

HEDEF REKORA ULAŞMAK

Kocaeli bölgesine 1961 yılından buyana katma değer kazandıran Yarımca Tesislerine büyük önem verdiklerini söyleyen Yumaklı, “GÜBRETAŞ’ın son yıllarda istikrarlı yükselişinin temelinde Yarımca başta olmak üzere diğer bölgelerimizdeki yatırımların yanı sıra tüm çalışanlarla ve paydaşlarla sağlanan etkin iletişimin önemli bir yeri bulunmaktadır” dedi. 2018 yılında dövizde ki artış ve yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle bir önceki yıldaki başarıyı yakalayamadıklarına dikkat çeken genel müdür Yumaklı, “Çok ürettik ama ihracat yapamadık. Ülkemiz ve sektörümüz açısındanbüyük ekonomik zorluklarla geride kaldı. Hedefimiz, çalışanlarımızın özverili çalışmalarıyla en yüksek ciroyu yaparak, ihracat dahil rekora ulaşmak” şeklinde konuştu.

SIFIR İŞ KAZASI SÖZÜ

Çalışanların ve tesislerin iş güvenliğinisürdürülebilir kılmak için büyük bir hassasiyet gösterdiklerini anlatan genel müdür İbrahim Yumaklı, 2018 yılında ölümle sonuçlanan iş kazalarının 2019 yılında yaşanmaması için çalışanların yanı sıra eşleri ve çocuklarından “Sıfır İş Kazası” sözü aldı. Genel müdür konuşmasını şöyle bitirdi, “Çalışanlarımızınişlerindeki başarılarının arkasında eşlerinin, çocuklarının ve ailelerininönemli birpayıolduğuna inanıyorum. DolasıylaGÜBRETAŞ’ın başarıları, eşler ve çocuklar dahil olmak üzereburadaki herkesin ortak başarısıdır. Hedefimiz de geleceğimiz de bir.Sizlerden bu yöndekatkı, dua ve gayretlerinizin devamınıbekliyorum.”

ÖNEMLİ YATIRIMLAR

GÜBRETAŞ çalışan ve yakınlarının yanı sıra, Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkan yardımcısı İbrahim Çırpan Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, Kocaeli Petrol-İş Sendikası Başkanı Salih Akduman, Kocaeli Defterdarı Dursun Ali Özel, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Körfez Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Abdullah Susam, İzmit Tarım Kredi Kooperatifleri Müdürü Celal Çobanoğlu, Kocaeli Gümrük Muhafaza Bölge Amiri Ali Yıldız, Kocaeli Gümrük Muhafaza İbrahim Dağıstan, Petrol-İş Sendikası Başkan Yrd. Nesimi Yetişoğlu, Petrol-İş Sendikası Başkan Yrd. Teoman Aydınoğlu, Etis Lojistik Yarımca Tesis Müdürü Volkan Döver, Etis Lojistik Genel Müdürü Sabri Yıldız, GÜBRETAŞ İlkokulu Müdürü Selçuk Dikbaş, Körfez Tarım İlçe Müdürü Semra Koşumcu, Liman Başkan Yardımcısı Önder İyigün katıldı. Konuk olduğu iftar yemeğinde genel müdür Yumuklu konuşmasını uzatmadı. İstihdam ve üretime katkı sağlayan, GÜBRETAŞ’ın geleceğini ilgilendiren önemli yatırımlarla kararlardan bahsetmedi.

İşte o yatırım ve kararlardan bazıları;

Bir: Yarımca’daAr-Ge Merkezi hizmete açıldı.

İki; Liman genişletme projesiyleilgili Ekonomi BakanlığındanYatırım Teşvik Belgesi aldı.

Üç; Plan-proje ve ihale hazırlıkları tamamlananLiman Dolgu Projesiile Fosforik Asit Depolama Tankıinşasına bu yıl başlanacak.

Dört; Kocaeli bölgesi ve ülke ekonomisi için daha fazla yatırım, daha çok istihdam üretmek.

GÜBRETAŞ’ın geleneksel iftarı yemeğini “hoş geldiniz” diyerek açan Halit Yılmaz, programın sona erdiğini şu sözlerle bitirdi,

“Bu toprağın renklerinde biz de varız,

Trakya’da ayçiçeğinin sarısında,

Ege’de zeytinin yeşilinde,

Akdeniz’de portakalın turuncusunda,

Karadeniz’de fındığın kahverengisinde,

İç Anadolu’da elmanın kırmızısında,

Doğu Anadolu’da pamuğun beyazında”.

GÜBRETAŞ Kurumsal İletişim Yöneticisi Nihat Vuran ve ekibinin aksaklık olmaması için özen gösterdiği gecede ezanla açılan oruçların, yenen iftar yemeğinin, yapılan duanın ardından çalışanların çocuklarıyla ramazan ayının en güzel ve bereketli fotoğrafı çektirildi.

26 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?