Nuh Çimento MTAL, Erasmus öğrencilerini ağırladı

İzmit Nuh Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Erasmus+ projesi kapsamında misafirlerini ağırladı

Haber albümü için resme tıklayın

Nuh Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Bölümü öğrencileri ‘Yenilikçi ve Yaratıcı Mutfaklar’ adlı Erasmus+ projesi kapsamında edindikleri bilgi ve tecrübelerini ilimizdeki okulların öğretmen ve öğrencileriyle paylaştı.Almanya/Berlin’de yaptıkları staj sonrası ‘Moleküler Mutfak ve Artizan Ekmek konularında edindikleri bilgi ve tecrübeyi yaygınlaştırma faaliyetini gerçekleştirmek için İzmit'teki okulların yiyecek ve içecek alanlarını okullarına davet ederek onlara edindikleri bilgileri tat ve görsellik olarak sundular.

ÇOK SAYIDA OKULU AĞIRLADILAR

Bu davetle 2018 Çağrı döneminde Erasmus+ Mesleki Eğitimde Öğrenci Hareketliliği projeleri kapsamında okulun hazırlamış olduğu ve Ulusal Ajans tarafından kabul edilen 2018-1-TR01-KA102-052313 nolu ‘Yenilikçi ve Yaratıcı Mutfaklar’ projesinin hareketliliği sonrasında yaygınlaştırma faaliyetlerini gerçekleştirdiler. İzmit Nuh Çimento MTAL Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanı öğretmen ve öğrencileri Akçakoca MTAL, Zübeyde Hanım MTAL, Gölcük Kalkınma Vakfı MTAL ve Mesleki Eğitim Merkezi'nden gelen meslek lisesi öğretmen ve öğrencilerini ağırladılar.

YEMEKLER ÖVGÜ TOPLADI

Yurtdışı staj faaliyetini gerçekleştiren öğrenciler tarafından hazırlanan Moleküler Mutfak ve Artizan Ekmek uygulamalarından örnekler sunan workshop etkinliğinde hazırlanan ürünler gelen misafirlere ikram edildi. Yapılan ekmekler ve ürünler misafirler tarafından övgü topladı. Proje yaygınlaştırma kapsamında öğrenciler Alman, Fransız ve İtalyan Artizan Ekmekleri ile birlikte Moleküler Mutfak uygulama örnekleri de sunarak oradaki staj deneyimlerini diğer akranlarıyla paylaşma ve farkındalık yaratma fırsatı buldular.

18 Haziran 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.