İYİ Parti Kerbela şehitlerini andı

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, 1380 yıl önce Kerbela'da şehit düşen Hz. Hüseyin ve ehlibeytten 72 kişiyi anarken "Asırlardır dinmeyen ortak acımız olan Hz. Hüseyin'in Kerbelası hiç ölmeyecektir" dedi

Haber albümü için resme tıklayın

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin ve ehlibeytten 72 masum insanın, Hicri takvime göre 1380 yıl önce Kerbela'da Muaviye'nin oğlu Yezid tarafından şehit edilişinin acısı İslam dünyasında asırlardır dinmiyor. İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız da Kerbela şehitlerini yazılı bir açıklama yayınlayarak andı.

"İŞİN EHLİNİ BAŞA GETİRMEDİLER"

İl Başkanı Yıldız, "Bugün insanlığın Kerbela’da katledildiği,Hz. Muhammed'in (s.a.s.) torunu Hz. Hüseyin ve ehlibeytten 72 masum insanın, Hicri takvime göre 1380 yıl önce şehit düştüğü 'Kerbela Olayı'nın yaşandığı gün. Kerbela; alnı secdeye değip de yüreği adalete değmeyenlere inat, dilinden zikir düşmeyip de eliyle saltanat kuranlara rağmen Muhammedî duruş gösterip mazlumların sesidir. İnsanlar işin ehlini değil de siyasi bir çekişmeye arkası güçlü olanı başa getirdiler. Hz. Hüseyin bunun böyle gitmeyeceğini biliyordu ve bir şey yapmalıydı ki İslam alemi silkinmeliydi, üzerine çöken külü atmalıydı, bu da kendisinin şahadetinden başka bir şey değildi" dedi.

"ONLARIN KARNI HARAMLA DOLU"

Devamında Yıldız, "Hz. Hüseyin Kerbela'da bir konuşma yaptı, kendini anlattı. 'Efendiler, eğer ben Kerbela'ya gitmezsem dünya durdukça bir daha hiç kimse zalimlere karşı direnmeyecek' dedi. Oğlu Ali Ekber sordu: 'Ey babam! Sizin sözleriniz bu güruha neden etki etmedi?' Hz. Hüseyin ibretlik o cevabı verdi: 'Çünkü onların karınları Yezid'in verdiği haram lokmalar ile dolu" ifadelerine yer verdi.

"ORTAK ACIMIZ HİÇ ÖLMEYECEK"

Son olarak Yıldız, "Kerbela, sadece Kerbela'da kalmayarak gelecek zamana da hitap etmektedir. Hz. Hüseyin'in Kerbela olayı her yıl anılıyor ve her yıl daha da genişleyerek anılmaya devam edecektir. Asırlardır dinmeyen ortak acımız olan Hz. Hüseyin'in Kerbelası hiç ölmeyecektir. Şehadetinin 1380. yılında seyyidü’ş-şüheda Hüseyin Efendimizi ve tüm Kerbela şehitlerini rahmet ve tazim ile yâd ediyor; bu elim hadisenin, Hz. Hüseyin’in uğruna can verdiği adaleti, merhameti, vahdeti gönül coğrafyamızda hakim kılmamıza vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum" şeklinde konuştu.

10 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.