Muammer Dereli’nin mezunları törenle uğurlandı

Muammer Dereli Fen Lisesi,112 öğrencisini mezun etti. Okul bahçesinde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde öğrenciler mezun olmanın sevincini yaşadı

Haber albümü için resme tıklayın

Fen Lisesi olarak ikinci mezunlarını veren okulun mezuniyet törenine okul Müdürü Hamza Kararoğlu, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yıldırım, Bilnet Okulları Kocaeli Yerleşkesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, Türkan Dereli İlkokulu Müdürü Alper Yazıcı, Birgül Dereli Anaokulu Müdürü Hatice Kılıçkap, Farabi Ortaokulu Müdürü Hamit Sevin, Gazi Lisesi Müdürü Zeki Koyun, Cahit Elginkan Okul Müdürü Ayhan Erin, Başöğretmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nejat Sazak, Atılım Lisesi Müdürü Mehmet Çelebi, Yenituran Anaokulu Müdürü Nesrin Çoban, veliler, misafirler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

BİLİM İNSANI ADAYLARI

Açılış konuşmasını yapan okul müdürü Hamza Kararoğlu, konuşmasında gençlere yönelik mesajlar verdi. Kararoğlu konuşmasında, “Bugün Dünya standartlarındaki olanaklara sahip lisemizde en ileri teknolojinin kullanıldığı laboratuvar ortamlarında, fen lisesi kültürüne sahip, araştıran sorgulayan, bilime hizmet eden, ülkemiz ihtiyaçlarına göre; lider, yükseköğrenimin her aşamasına hazır, bilim insanı adayları olarak yetiştirildiniz. Bu eğitime ek olarak sosyal ve kültürel faaliyetlerin ilgi alanlarınıza göre her türünde etkinlikler gerçekleştirmiş, ürünler ortaya koymuş, bilimsel çalışmalar ile hayata hazırlanmayı bir arada, birbirini hiçbir şekilde örselemeden götürebilmiş başarılı gençlersiniz” dedi.

RUHEN VE İLMEN GELİŞMİŞ

Müdür Hamza Kararoğlu sözlerini, “Bu kurumda size sunduğumuz tüm imkânları, kendi bakış açılarınız ve değerlendirmelerinizi de katıp örf adet ve geleneklerimizle birleştirerek: dürüst, Atatürk’ün bizlere gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma hedefine yürekten inanmış, fen lisesi hasletleri ile bütünleşmiş, eğitimi ve disiplini tam, morali yüksek, İnisiyatif ve medeni cesaret sahibi, Milli ve manevi değerlere haiz, bedenen, ruhen ve ilmen gelişmiş bireyler olmanız sağlanmaktadır. Almış olduğunuz eğitim ile her güçlüğün üstesinden geleceğinize yürekten inanıyorum’’ ifadeleriyle sonlandırdı.

SADECE OKUL YETERLİ OLMUYOR

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Şube Müdürü Yusuf Yıldırım konuşmasında, “Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Öğrencinin eğitiminde sadece okul yeterli olmuyor. Velilerimizin de katkıları oldukça önemli. Üniversitede mutlaka sosyal etkinliklerle ilgilenin. Hepinize başarıla diliyorum” şeklinde konuştu.

DÜNYADA İZ BIRAKMAK GÜZEL

Öğrenciler adına konuşma yapan okul birincisi Selin Göllü ise yaptığı konuşmada, “Muammer Dereli ailesinin bir üyesi olmanın gururunu yaşıyorum, kendime hayat hedefi olarak belirlediğim şey, bu dünyada iz bırakmak ve hatırlamaktı. Şimdi okuduğum bu okula izimi bırakarak bu hedefe bir yerden başladım ve bu benim için çok özel. Bu izi bırakmamda katkısı olan herkese teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER:

Okul 1’ncisi: Selin Göllü (12-C)

Okul 2’ncisi: Sezgin Er (12-D)

Okul 3’nclüğünü ise 2 öğrenci aldı:

Sedef Gizem Gürbüz (12-E)

Kemal Faruk Yılmaz (12-E)

KEPLERİNİ FIRLATTILAR

Dereceye giren öğrencilere protokol tarafından hediyeler takdim edildi. Okul birincisinin konuşmasından sonra kütüğe bröve çakıldı. Ardından okul 1.cisi Selin Göllü (12-C),11.sınıfların birincisi 11-B Sınıfından Kübranur Şener’e bayrağı teslim etti. 12-D sınıfından Nurgül Aslı Atay,11-C Sınıfından Hilal Sinem Sayar’a okulumuz flamasını teslim etti. Diploma törenini müteakip dilek balonlarını uçuran mezunlar havai fişekler eşliğinde keplerini havaya fırlattı ve mezuniyetin tadını oyun havalarıyla ve halaylarla kutladılar.

Okul 1’ncisi: Selin Göllü (12-C) plaketini İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü şube müdürü Yusuf Yıldırım’ın elinden aldı.

Mezuniyet sevinci yaşayan öğrencilere öğretmenleri de eşlik etti.

Okul 2’ncisi olan Sezgin Er (12-D) Ankara’da bilim olimpiyatları programında olduğu için plaketini annesi Sakine Er, Bilnet Okulları Yönetim Kurulu başkanı Ali Korkma’ın elinden aldı.

Dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediyeleri takdim edildi.

25 Haziran 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.