Dilovası İlçe Danışma Meclisi gerçekleşti

Başkan Büyükakın, “Asıl maksadımız bu millete hizmettir. Yolumuz, milletimize hizmet yoludur. Cumhurbaşkanımız bu yolun lideridir ve bizlerde sonuna kadar onun arkasından yürüyeceğiz” şeklinde konuştu

Haber albümü için resme tıklayın

Marmara Belediyeler Birliği veKocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın,AK Parti Dilovası İlçe Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Büyük bir katılımın yaşandığı ilçe danışma meclisine AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker,RadiyeSezer Katırcıoğlu ve Cemil Yaman, Dilovası Belediye Başkanı HamzaŞayirve İlçe Başkanı Osman Akbulut, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak ve Bölge Koordinatörü İbrahim Pehlivan da hazır bulundu. Gençlik, anakademeve kadın kolları üyelerinin deyer aldığıdanışma meclisinde bir konuşma yapan Başkan Büyükakın, “Unutmayalım ki sefer bizden zafer Allah’tandır. Biz sadece çalışmakla mükellefiz. Halkımıza ve teşkilatlarımıza layık olabilmek için gece gündüz demeden şehrimizin her tarafına hizmet götürüyoruz” dedi.

“SONUNA KADAR ONUN ARKASINDAN YÜRÜYECEĞİZ”

Bin yıllık kadim davanın ondan daha öncesidenurlu bir davanın peşinden gidiyoruz diyen Başkan Büyükakın, “Hangi görevde olursak olalım bu davanıngereğini yapmak üzere buradayız. Geçtiğimizgünlerde aramızdan ayrılan ve hakka yürüyen Muhammet Korgan’a da buradan bir kez dahaAllah’tanrahmet diliyorum. O görevini yaptı ve bugün sizler onu özlemle gözü yaşlı bir şekilde arkasından dua ediyorsunuz. Biliyoruz ki hepimiz vakti geldiğinde gideceğiz bu dünyadan. Ancak Muhammet kardeşimiz gibi hatırlanmak istiyoruz. Az önce kadın kollarıbaşkanımızkonuşmasında duygulandı, göz yaşlarını zor tuttu. Muhammet kardeşimiz demek ki görevini yapmış.Bu davanın neferleri olarak asıl maksadımızıaslaunutmayacağız. Asıl maksadımız bu millete hizmettir. Yolumuz,milletimize hizmet yoludur. Cumhurbaşkanımız bu yolun lideridir ve bizlerde sonuna kadar onun arkasından yürüyeceğiz” ifadelerini sarf etti.

“CUMHURBAŞKANLIĞINA DEVİR YAZISI GİTTİ”

Elimizden gelen tüm hizmetleri kentimize yapıyoruz diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr.TahirBüyükakın, “Bir taraftanprojelerimizin planlamalarınıyaparken, diğer bir taraftan bize çok ciddi mali yük getirecek Metro projesinin yürütülmesi konusunda İl Başkanımızla birlikte Cumhurbaşkanımıza bilgi verdik.Daha önce de ifade ettiğimiz gibiCumhurbaşkanımıza kentimizdeki Metro projesini Ulaştırma Bakanlığımız yaparsa bizdeBüyükşehirBelediyesi olarak çok ciddi bir rahatlamaya kavuşmuşdiğer projeleredekaynak aktarma şansımız olurdedik.Allah razı olsunCumhurbaşkanımızbize metro konusunda desteği sağlayacağını,UlaştırmaBakanımıza talimat vereceğini dile getirmişlerdi. İşte o süreç işliyor. Ulaştırma Bakanlığı’ndan Cumhurbaşkanlığına devir yazısı gitti. İnşallah yakın zamanda çıkacak bir kararnameylebudevir işlemi tamamlanmış olacak” açıklamasını yaptı.

“BÜYÜK BİR İMKÂNI VE BÜTÇEYİ KENTİMİZE KAZANDIRDIK”

Tabi alt alta toplamı beş milyarlık bir proje olduğunu da belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr.TahirBüyükakın, “Metro projesi, bizim beş yıl boyunca yapacağımızdiğeryatırımlarıntutarı kadardır.Metro projesinin devriyle elimizde ki büyük birimkânıve bütçeyikentimize kazandırdık. Anlamak istemeyenler tuttu,‘Beceremediler Ulaştırma Bakanlığına devir ettiler’dediler. Oysa şimdiye kadar ne diyorlardı.“Niye bakanlığın yapması gereken işleri Büyükşehir Belediyesi’nin kaynaklarıyla yapıyorsunuz”diyorlardı. Denizin üzerinden yürüyüp gitsek yüzme bilmiyor diyecekler” şeklinde konuştu.

“MİLLETİMİZİN TAKDİRİNE HAVALE EDİYORUM”

AK Parti Dilovası Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi toplantısında büyük dikkatle takip edilen Başkan Büyükakın, konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Daha düne kadar‘Karayollarının işini Büyükşehir Belediyesi yapıyor, merkezi hükümetten pay gelmiyor’diyenler sırf siyasihasetten sebep dönüp ‘MetroyuBeceremedilerUlaştırmaBakanlığına devir ettiler’ifadelerini sarf ettiler. Allahavemilletimizin takdirine havale ediyorum.Amanezaketenbizlerde cevap verelim. Elbette üslubumuz onlar gibi olmayacak. Ama kendiüslubumuzla onlara cevap vermeden de olmuyor.İnşallah bugibiprojelerde ve diğer yatırımlarımızda da Cumhurbaşkanımızın desteğini almak için kendilerinetüm konularımızı anlatacağız. Dilovası ilçemizinve kentimizinbirçok konularıvar onları da Milletvekillerimiz başta olmak üzere arkadaşlarımızla yakinentakibini yapıyoruz.”Danışma Meclisi konuşmaların ardından soru cevap bölümüyletamamlandı.

21 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.