Hürriyet Karabaş Mahallesi esnafını dinledi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyeti Karabaş Mahalle esnafı ile bir araya gelerek istek ve talepleri dinledi

Haber albümü için resme tıklayın

İzmitBelediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Esnaf Buluşması” kapsamında İzmit Kent Meydanı’nda (eski valilik) esnafla buluştu. Karabaş Mahallesi esnafıyla bir araya gelinen programa CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, eski Başkan Mehmet Ümit Küçükkaya, ilçe yöneticileri, İKM Başkanı Murat Öztürk ve esnaflar katıldı. Program kapsamında değerlendirmelerde bulunan Başkan Hürriyet, “Kent meydanını çekim merkez haline getireceğiz” dedi.

“ÇOK ŞİKAYET ALIYORUM”

Programda konuşmasını gerçekleştiren Başkan Hürriyet, “Bu program kapsamında esnafın sorunlarını ve isteklerini not alıyoruz. Ulaşabilir olmaya dikkat ediyoruz. İzmit esnafını önemsiyorum. Sık sık esnafın sorununu vekillik dönemimde gündeme getirmiştim. Başkanlık dönemimde de esnafın yanındayım. Kent meydanı alanını sık sık kullanmaya çalışıyoruz. 30 Ağustos’ta da değerlendireceğiz. Kent meydanını çekim merkez haline getireceğiz. Bazı esnaflarımız kaldırımları yola kadar kapatıyor. Geçiş sıkıntısı yaşanıyor. Çok şikayet alıyorum. Sizleri üzmek istemiyorum” diye konuştu.

“İSRAFIN ÖNÜNEGEÇMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Açıklamalarına devam eden Hürriyet, “Birlikte konuşarak kurallara uyarak sizde rahat edersiniz bende rahat ederim. Vatandaşta mutlu olur. Bu konuda sizlerden anlayış istiyorum. Belediye başkanlığı görevini devraldığım 4 aylık süreçte var gücümüzle gece gündüz çalışıyoruz. İzmit’i daha canlı nasıl yapabiliriz diye uğraşıyoruz. Ama imkanlar ortada maliyet ortada. İsrafın önüne geçmeye çalışıyoruz. Bunu başardık. Bütçe açığımızı 9 milyon TL gibi kapattık. Biz yapılacak olan hizmetleri sizle belirlemek istiyoruz. Ben yaptım olduğu mantığı ile değil” şeklinde konuştu.

SANAT SOKAĞI GİBİ

Hürriyet’in konuşmasının ardından söz alarak isteklerini dile getiren esnaf Yakup Hurma, “Boş olan kent meydanında mini konserler, resim sergileri yapılmalı. Sanat Sokağı’nın bir değişiği gibi kermesler olabilir” dedi. Başkan Hürriyet, yakında sergi, kermes gibi etkinlikleri kent meydanı alanında yapacaklarını söyledi.

“YEŞİL ALAN YOK”

Ardından söz alan Esnaf Ozan Haznedaroğlu, “Kent meydanının en büyük sıkıntı burada yeşil alan yok. Köprüden baktığımızda tamamı granitten oluşan bir alan. Burada yürümek bile zor. Ağaç dikmek zor olabilir, çünkü altı otopark ama saksı konulabilir. Burada spor alanları da yapılabilir. Basket potaları gibi. Çocukların oyun oynayacağı hiçbir alan yok. Burası değerlendirebilir” şeklinde konuştu. Başkan Hürriyet ise, “Burası büyükşehir belediyesinin yetkisinde bir şey yapmak istediğimizde onlara iletiyoruz. Birimlerimiz sürekli büyükşehir belediyesi ile irtibat halinde” dedi. Öte yandan esnaf başı boş sokak köpeklerinden ve dilencilerden rahatsız olduğunu kaydetti.

SOKAK DAR

Karabaş Mahalle Muhtarı Arif Çelik, “Sokaklarımızın dar olması sebebiyle trafik sıkıntımız çok ciddi boyutta. Sokak lambalarımızda bazen elektrik sıkıntımız oluyor. Mahallemizin hareketli olması için görsellikler ve yenilik şart. Sokakta park edilmez tabelası olmasına rağmen buna uyulmuyor. Bir hasta olsa sokağa ambulans giremez. Bunun için zabıtalardan yardım istiyoruz” dedi. Başkan Fatma Kaplan Hürriyet ise, “Sokakta bir sıkıntı görürseniz bizlerin ihbar hattına çekip atın. Arkadaşlarımız ciddi olarak takip ediyor. Her şikayete arkadaşlarımız geri dönüş yapıyor. Hemen o anda bir sıkıntı gördünüz mü? Hemen fotoğraf çekin yollayın. Gelen mesaja bakan sürekli bir arkadaşımız var. Sizin için aktif olarak çalışıyor” ifadelerini kullandı.

20 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.