Yalçıner, refleksoloji hakkında bilgi verdi

Refleks Terapi Uzmanı Bilal Yalçıner, basın mensupları ile bir araya geldi. Yalçıner toplantıda, refleksoloji tedavisi hakkında bilgi verdi.

Haber albümü için resme tıklayın

Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi bünyesinde kurulan Refleksoloji İhtisas ve Uygulama Derneği’nin tanıtım toplantısı Kandıra sapağında bulunan Teona Otel’de gerçekleştirildi. Dernek Başkanı Bilal Yalçıner’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına dernek üyeleri de katıldı. Yapılan kahvaltı sonrası ilk olarak sözü alan Yalçıner, “El ve ayak tanı çevresi, yüzeyi, iç ve dış kenarlarındaki varlığı kabul edilen noktalara manuel olarak belli sistematik tekniklerle uygulanan Acupure bir terapi şeklidir” dedi.

AMAÇ, İNSANA FAYDA

Sadece insana fayda sağlamayı amaç edindiklerini belirten Yalçıner, “Refleksoloji terapi bin 200 yıllık geçmişi olan Komplementer Tıp (destekleyici-tarayıcı tıp) alanında en ön sıralarda yer almaktadır. Türkiye ve Avrupa’nın ilk ve tek refleksoloji terapi yapan merkezidir. Biz bu merkezde sadece terapi yapıyoruz. Sadece insanlara fayda sağlamayı amaç ediniyoruz. Biz gelen teşhisli hastalarla çalışıyoruz” dedi.

ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP

Refleksoloji terapisinin uygulama alanlarından bahseden Yalçıner, “Günümüzde birçok hastalığa iyi gelen tedaviye yardımcı etkisi sayesinde terapötik düzeyde önemli bir yere sahiptir. Refleksoloji terapisinin uygulama alanlarından bahsedecek olursak; beyin felci, felç-inme, yürüme bozuklukları, bel-boyun fıtığı, eklem ağrıları, zihinsel yetersizlikler, öğrenme güçlüğü, otizm, asperger, rett sendromu, gelişim geriliği, konuşma problemleri, alt ıslatma vb alanlarda uygulama sağlamaktayız” diye konuştu.

ÜÇ ANA KOLDA TEDAVİ

Üç ana alanda tedavi terapisi uyguladıklarını söyleyen Yalçıner, “Rekleks Akademi olarak engelli refleksolojisi, sağlık refleksolojisi ve bebek refleksolojisi olmak üzere 3 ana alanda tedavi terapisi sağlamaktayız. Engelli refseksolojisi; serebral palsi (beyin felci), spina bifida, duschenne muscular distrofi, gelişim geriliği, otizm, asperger, rett sendromu, mental retardasyon, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunu tedavi etmekteyiz” şeklinde konuştu.

YARDIMCI OLUYORUZ

Sağlık refleksolojisi alanından bahseden Yalçıner, “Bel-boyun fıtığı, eklem-yürüme bozuklukları, EMES (multipl skleroz) nörolojik problemler, bağışıklı sistemi, astım, bronşit, panik atak, depresyon, stres, mide, reflü, kabızlık, zayıflama, düşük-yüksek tansiyon ve regl ağrılarında tedaviler yapılmaktadır” dedi. Bebek refleksolojisinden de bahseden Yalçıner, “Mikro sefali, hidro sefali, lizan sefali, kabızlık, uykusuzluk, kolit, zeka problemleri, boy uzatma gibi rahatsızlıklarda yardımcı olunmaktadır” şeklinde konuştu.

29 Kasım 2013 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaelispor’un yeni teknik direktörü Selahattin Dinçel başarılı olur mu ?